Виявлено раніше не відоме явище на Сатурні

Це явище ніколи і ніде не спостерігали в Сонячній системі. Воно було виявлено завдяки збору архівних даних з трьох космічних апаратів і двох космічних телескопів.

 
Команда вчених провела нове дослідження, в якому з’ясувала, що на Сатурні існує не відоме раніше явище. Воно полягає в тому, що кільця планети впливають на верхні шари атмосфери Сатурна. Про це пише New Atlas.
 
«Кільця Сатурна насправді взаємодіють із планетою. При цьому така взаємодія була невідомою до цього. Виявилося, що система кілець може нагрівати верхні шари атмосфери Сатурна. Ми отримали такі важливі результати, коли провели аналіз архівних спостережень за ультрафіолетовим світлом, які проводили космічні апарати та телескопи», — зазначили експерти.
 
Так стало відомо, що частинки з кілець Сатурна повільно переміщуються до атмосфери планети. Попередньо це впливає на рівень атомарного водню у складі Сатурна, що, за словами вчених, є досить дивним.
 
Крім того, знімки телескопа Хабл показали, що існують великий рівень ультрафіолетового випромінювання на планеті у вигляді спектральної лінії гарячого водню в атмосфері Сатурна. Так стало відомо, що атмосфера планети нагрівається.
 
«Швидше за все, верхні шари атмосфери Сатурна нагрівають частинки з його кілець, які постійно падають на планету. Це падіння обумовлено гравітаційним тяжінням Сатурна. Частинки з кілець газового гіганта потрапляють у його атмосферу на певних широтах, і змінюють склад верхніх шарів атмосфери», — підсумували дослідники.
 
Нагадаємо, раніше астрономи виявили раніше невідому планету величезних розмірів під назвою UN271 2014, яка доповнила Сонячну систему.
 
Астрономи зробили нереальну фотографію Сатурна
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net