Виявлено позаземний тип кристалів

Дослідники припускають, що вони сформувалися під впливом високої температури та великого тиску.

Вчені виявили в метеоритному пилу небачені раніше типи кристалів. Їх зібрали з пилу Челябінського метеорита, що впав на територію Росії дев’ять років тому. Про це пише Science Alert.

Вага метеорита складала 11 тис. метричних тонн, а діаметр — 18 метрів. Як відомо, він увійшов в атмосферу Землі зі швидкістю 66 950 км/год і вибухнув за 23,3 км над Челябінськом. Це явище стало найбільшим з часів падіння Тунгуського метеорита в Росії у 1908 році.

Наразі дослідники проаналізували крихітні частинки пилу, що осіли на поверхні після вибуху Челябінського метеорита, який залишив після себе рекордний шлейф пилу за чотири дні в атмосфері. Метеоритний пил випав на свіжий шар снігу і прикрився ще одним. Це дозволило вченим отримати рідкісні зразки метеоритного пилу.

У такий спосіб експерти натрапили на невідомий тип кристалів. Велика кількість небачених раніше кристалів мала дві форми: майже сферичні та шестикутні.

Уже відомо, що кристали складаються із шарів графіту, що оточує центральний нанокластер, розташований у серці кристала.

Фото: Taskaev et al.

Новий вид кристала

Нагадаємо, метеорит упав на Землю 15 лютого 2013 року. Астероїд розміром 17-20 метрів увійшов в атмосферу і вибухнув на відстані приблизно 30 кілометрів від Челябінська. Ударні хвилі, породжені метеоритом, призвели до пошкодження багатьох будівель; всього від падіння метеорита постраждали понад тисячу людей. Згодом геологи розповіли про природу Челябінського метеорита.

Челябінський метеорит «налякав» співробітників музею


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net