Вивчено імунну систему довгожителів

Одержані дані допомагають сласти уявлення про механізми, які є визначальними для уповільненого старіння.

 
 
 
Дослідники з Медичної школи університету Бостона і Медичного центру Тафтса вивчили типи імунних клітин довгожителів, вік яких перевищив 100 років. Вони виявили специфічні механізми роботи. Про це йдеться в журналі EBioMedicine.
 
Зазначається, що однією з причин старіння є деградація імунної системи. Але у довгожителів ці процеси відбуваються повільніше, тому що їх імунна система є витривалішою.
 
«У процесі дослідження було проведено секвенування одноклітинних мононуклеарних клітин периферичної крові (МКПК) – імунних клітин-моноцитів, що циркулюють в крові. Потім результати аналізу об’єднали з двома загальнодоступними наборами даних секвенування одноклітинної РНК (scRNA-seq), щоб вивчити зміни складу та транскрування в імунній системі людини протягом усього життя і в сивій старості. Після цього було використано сучасні обчислювальні методи», – йдеться у повідомленні.
 
Так стало відомо, що довгожителі мають унікальний склад клітин, що формує сильну імунну відповідь.
 
«Ці захисні фактори дозволяють їхній імунній системі адаптуватися після впливу інфекцій, а потім швидко відновлюватися. Природно, що з віком ця здатність поступово знижується, але повільніше, ніж у носіїв звичайних типів імунних клітин. Висновки роботи також узгоджуються з попередніми відкриттями», – підсумували вчені.
 
Нагадаємо, раніше вчені з Інституту Бака та Стенфордського університету розробили систему, яка на основі аналізу деяких білків в крові дозволяє визначити біологічний вік людини, передбачити ризик розвитку серцево-судинних захворювань та оцінити тривалість життя.
 
Названо п’ять звичок, що прискорюють старіння

 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net