Вчені заявили, що лайка робить людей щасливішими

Дослідники не заперечують, що нецензурні вирази, як і раніше, несуть негативний відтінок.

 
Дослідники знайшли позитивні сторони лайки. За їхніми словами, нецензурна лайка робить людей щасливішими. Про це пише The Guardian.
 
Зазначається, що випробувані, які лаялися, могли тримати руки у відрі з крижаною водою довше, ніж ті, хто не лаявся. Повторення лайок також підвищує м’язову працездатність під час фізичних вправ.
 
Крім того, лайка може зміцнити соціальні відносини та підвищити довіру. А текстові повідомлення з лайливими словами здаються правдоподібнішими, ніж без них.
 
При цьому вчені не заперечують, що нецензурні вирази, як і раніше, несуть негативний відтінок, а лайку можна легко інтерпретувати як неввічливість, пряме приниження іншої людини або загальний прояв агресії. Вони наголошують, що все вирішує контекст.
 
Але в той же час, лайки викликають емоційне збудження, тому що нас карали за їхнє використання в дитинстві, але існує не так багато емпіричних доказів, що підтверджують цю гіпотезу.
 
«Лайка, швидше за все, обробляється в іншій частині мозку, ніж інша мова. Зокрема, він може активувати мигдалеподібне тіло і базальні ганглії, а не структури обробки вищого порядку», — сказано в дослідженні.
 
Нагадаємо, раніше дослідники з Університету Бата з’ясували, скільки грошей необхідно людям, щоб вести ідеальне життя.
 
Війна майже не змінила рівень щастя українців – соцопитування
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net