Вчені повернули до життя очі померлого донора органів

Дослідники стверджують, що їм вдалося змусити нервові клітини надсилати сигнали один одному.

 
Вченим із Університету штату Юта у США повернули до життя очі померлого донора органів. Про це повідомляє Daily Mail.
 
Зазначається, що таким чином дослідники з’ясували, що світлочутливі клітини сітківки ока померлої людини можуть реагувати на світло протягом п’яти годин після смерті. Крім цього, вони можуть обмінюватися сигналами один з одним, як за життя.
 
Ці нервові клітини у сітківці ока є частиною центральної нервової системи (ЦНС). До неї входять людський головний та спинний мозок.
 
Для того, щоб пожвавити очі померлого донора органів, вчені відновили подачу кисню та інших поживних речовин у вічі через 20 хвилин після вилучення у донора.
 
«Ми змогли оживити світлочутливі клітини в жовтій плямі сітківки ока людини, яка відповідає за гостроту зору. Ці клітини навіть через 5 годин після смерті людини все ще реагували на яскраве і навіть тьмяне світло. Тепер ми запитуємо себе: чи справді смерть мозку — це кінець?» — зазначили вчені.
 
За їхніми словами, відкриття може допомогти у розробці нових методів лікування втрати зору.
 
Нагадаємо, минулого року в Ізраїлі фахівці CorNeat та хірурги з Медичного центру імені Іцхака Рабіна відновили зір 78-річному пацієнтові, у якого до цього було діагностовано повну сліпоту.
 
Вчені заявили про метод повного відновлення зору сліпих
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net