Унікальний рукопис Коперника виставлять на аукціон

Його буде представлено на Нью-Йоркському міжнародному книжковому ярмарку антикваріату, який відбудеться з 27 по 30 квітня.

Рідкісний рукопис польського астронома Миколи Коперника під назвою De Revolutionibus orbium coelestium, що в перекладі звучить, як Про обертання небесних сфер, буде виставлено на аукціон. Його планують продати з молотка за рекордні 2,5 млн доларів. Про це повідомляє Live Science.

Робота була написана у 1543 році. Вона змінила погляди людей на Всесвіт. Саме у цьому виданні Коперник припустив, що Земля обертається навколо Сонця, а не навпаки.

Зазначається, що це видання вченого спричинило революцію у сфері астрономії і навіть проклало шлях у цій галузі науки самому Галілео Галілею.

Водночас книга була визнана дуже спірною. Геліоцентрична модель Всесвіту, згідно з якою Сонце перебувало в центрі Сонячної системи, а планети оберталися навколо нього, прямо суперечило вченню, прийнятому католицькою церквою про те, що Земля розташована в центрі.

«Ця книга виставляється на аукціон лише зрідка. Рідко можна знайти в такому стані. Це ідеальна копія», — наголосив засновник Sophia Rare Books Крістіан Вестергаард, який займається продажем роботи.

За його словами, єдина помітна зміна книги — це шкіряна обкладинка, яка була замінена приблизно в 18 столітті.

Видання містить кілька рукописних інструкцій. На титульному листі написано два імені, які можна побачити лише при ультрафіолетовому світлі — Брюжьєр і Якобі Дю Рур.

Фото: Sophia Rare Books

Рукопис Коперника

Нагадаємо, італієць Філіппо Бернардіні зізнався у крадіжці понад 1000 неопублікованих рукописів письменників.

У Польщі перепоховали останки Коперника


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net