У Єгипті знайшли унікальну статую сфінкса

Її виявили у храмовому комплексі у Дендері. Пам’ятка з пісковика має 79 метрів завдовжки.

Археологи з Університету Айн Шамс виявили незвичайного сфінкса римської епохи у храмовому комплексі Дендера у єгипетській провінції Кена. Споруда розташована на схід від основного комплексу, де розташований храм, присвячений богу ранкового сонця Гору. Про це пише Heritage Daily.

Знахідка створена з вапняку та будівельного розчину. Має два рівні. На нижньому розташований великий басейн, у якому була статуя.

Унікальність статуї в тому, що зазвичай у Стародавньому Єгипті сфінкси були крилатими чудовиськами з тулубом лева та жіночим обличчям. Їх також зображували як царів і фараонів, але з тілом лева і головою сокола чи барана.

Через деякий час стародавні єгиптяни почали робити статуї з обличчями людей, а тіло могутньої тварини символізувало силу імператора.

У даному випадку на голові сфінкса є неміс або клафт, який носили фараони, оскільки це вважалося одним із символів влади. Крім того, на чолі статуї зображено Урей — кобру, яка стоїть. Вона символізує владу та незалежність.

Передбачається, що знайдений сфінкс є зображенням римського імператора Клавдія, який правив Єгиптом приблизно з 10 до н.е. до 54 року н.е.

«Статуя неймовірно прекрасна. На ній видно царські риси, які передані досить точно. На куточках рота, де ямочки з двох сторін, можна побачити тінь посмішки. На обличчі є залишки червоного та жовтого кольорів», — наголосили археологи.

Фото: Ministry of Tourism and Antiquities

Статуя в Єгипті

Нагадаємо, раніше поряд з гробницею давньоєгипетського фараона Тутанхамона археологи розкопали піраміду ніколи раніше невідомої цариці.

У Єгипті знайшли папірус із заклинаннями з Книги мертвих


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net