Створено реконструкцію облич людей з 13 століття

Останки належали невідомій жінці, місцевому священику та настоятелю монастиря — єпископу.

Вчені створили реконструкцію з останків трьох людей, виявлених у монастирі, якому понад 800 років. Їх знайшли у середньовічному склепі у монастирі Вітхорн, Шотландія, пише Live Science.

У рамках проекту з вивчення життя середньовічного населення Шотландії було проведено цифрову реконструкцію облич цих трьох людей. Нею займався антрополог Кріс Рінн, який першим створив 3D-сканування кожного виявленого черепа.

«Я хотів створити обличчя живих людей, а не просто цифрові зображення. Я зробив їх максимально живими, наскільки це можливо, навіть із вираженням деяких емоцій», — сказав Рінн.

Відомо, що дослідник скористався допомогою штучного інтелекту, щоб отримати максимально реалістичну реконструкцію облич давно померлих людей. В результаті вийшло зображення, яке схоже на фотографії живих людей.

«Щодо черепа священика, то у нього здається було пошкодження щелепи, яке, можливо, відобразилося і на губах. Я спробував відтворити цей дефект максимально точно», — додав Рінн.

За словами антрополога, череп священика був найнесиметричнішим черепом, з яким йому доводилося працювати. А череп молодої жінки, навпаки, був найсиметричнішим із тих, які потрапляли йому в руки.

Фото: livescience.com

Реконструкція портрету

Нагадаємо, раніше в Ізраїлі було виявлено рідкісну непошкоджену похоронну печеру з десятками артефактів пізньої бронзової доби часів єгипетського фараона Рамсеса II. Недоторкане поховання археологи знайшли у Національному парку Пальмахім.

Дизайнер «оживив» давніх японських котів


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net