Розкрито загадки життя дельфінів

Так експерти змогли докладно дізнатися, якими є мисливські стратегії та способи комунікації у цих ссавців.

Вчені з ВМС США прикріпили камери до дельфінів, навчених розпізнавати підводні міни, і випустили їх у відкрите море у затоці Сан-Дієго. Там ссавці провели півроку. Про це пише Science Alert.
 
У рамках експерименту було використано шість дельфінів-афалінів із Національного фонду морських ссавців США. За їх допомогою експерти змогли докладно дізнатися, якими є мисливські стратегії та способи комунікації у цих ссавців. Камери було встановлено на спині і на бічній частині тулуба дельфінів.
 
«Під час полювання дельфіни постійно клацали з інтервалом від 20 до 50 мілісекунд. Під час наближення до видобутку інтервали між клацаннями значно скорочувалися, і зрештою перетворювалися на дзижчання, а далі –  на вереск. Взаємодія з рибою повністю супроводжувалася цими звуками до того моменту, коли здобич було проковтнуто», – відзначили вчені.
 
Також дослідники порахували, що загалом дельфіни зловили понад дві сотні різних риб. У більшості з них здобиччю стали: окунь, горбиль, палтус, морська голка та корюшка.
 
При цьому один із дельфінів проковтнув вісім отруйних жовтобрюхих морських змій, хоча ніяких ознак отруєння у нього не було.
 
Крім того, стало відомо, що під час полювання дельфіни використовують слух і зір. А ще – вони не б’ють свою здобич, а годуються шляхом всмоктування, активізуючи м’язи горла і тягнучи язик набік. Так жертва опиняється у пастці.

Нагадаємо, раніше вчені з Університету Маямі з’ясували, що один з видів дельфінів, що живуть у Тихому океані, має кілька підвидів.
 
Вперше в науці. Косатка викрала дитинча круглоголового кита

Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net