Повз Землю пролетіла гігантська комета, яка потрапила у прямий ефір

Вперше космічний об’єкт під назвою K2 виявили у зовнішніх областях Сонячної системи у 2017 році.

 
У ніч з 14 на 15 липня одна з найактивніших комет пролетіла повз Землю, потрапивши в об’єктиви проекту Virtual Telescope Project. Про це повідомляє Space.
 
Зокрема, космічний об’єкт максимально наблизився до нашої планети, пройшовши за 270 мільйонів кілометрів від Землі (по орбіті Марса).
 
Зазначається, що комета під назвою K2 потрапила в поле зору Землі після того, як вперше була помічена оглядовим телескопом та системою швидкого реагування PanSTARRS у зовнішніх областях Сонячної системи у 2017 році.
 
Початкові спостереження показали, що вона має велике ядро ​​та масивну кому. Канадсько-французько-гавайський телескоп CFHT з’ясував, що ядро ​​K2 може мати ширину від 30 до 160 кілометрів, при цьому дані космічного телескопа Хаббл показали, що його ширина складає всього 18 кілометрів.
 
За даними видання комети, що складаються, в основному, із замерзлих газів, каміння та пилу, стають активними, коли наближаються до Сонця; сонячне тепло дуже швидко нагріває комету, змушуючи її твердий лід перетворюватися на газ (процес, відомий як сублімація) та формувати хмару навколо комети, відому як кома.
 

 
Раніше повідомлялося, що NASA оприлюднило нові зображення, зафіксовані телескопом Джеймс Вебб.
 
SpaceX запустила 50-у за рахунком партію супутників Starlink

 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net