Поганий сон може спричинити сліпоту — вчені

У порівнянні з людьми зі здоровим режимом сну, ті, хто відчував денну сонливість, мали на десять відсотків більше шансів захворіти на глаукому.

 
Вчені з’ясували, що низька якість сну може бути пов’язана з підвищеним ризиком розвитку незворотної втрати зору (глаукоми). Про це повідомляє EurekAlert!
 
За словами експертів, глаукома є однією з провідних причин сліпоти, і, за оцінками, до 2040 року на неї страждатимуть 112 мільйонів людей у ​​всьому світі. Вона характеризується поступовою втратою світлочутливих клітин ока та пошкодженням зорового нерва. Якщо глаукому не лікувати, вона може призвести до незворотної сліпоти.
 
Тим самим для подальшого вивчення цих питань дослідники поставили за мету з’ясувати ризик розвитку глаукоми у людей з різними формами поведінки уві сні: безсоння, занадто багато або занадто мало сну, різними хронотипами («сови» або «жайворонки»); денною сонливістю; хропінням.
 
Вони використали дані 409 053 учасників британського біобанку, з яких усі були у віці від 40 до 69 років, коли їх набирали. Їх тривалість сну визначалася як нормальна (від семи до менш як дев’яти годин на добу) і як занадто мало або занадто багато, поза цим діапазоном.
 
Протягом середнього періоду спостереження, що становив трохи більше 105 років, було виявлено 8690 випадків глаукоми.
 
Люди з глаукомою, як правило, були старшими, частіше були чоловіками, курцями, мали високий кров’яний тиск або діабет, ніж ті, у кого це захворювання не було діагностовано.
 
За винятком хронотипу, решта чотирьох моделей сну/поведінки були пов’язані з різним ступенем підвищеного ризику розвитку глаукоми:
 

  • мала або більша тривалість сну була пов’язана з підвищеним ризиком на 8%;
  • безсоння – на 12%;
  • хропіння – на 4%;
  • часта денна сонливість (20%).

 
Раніше повідомлялося, що вченим із Університету штату Юта в США повернули до життя очі померлого донора органів.
Вчені створили імплант, який повертає зір сліпим
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net