NASA та Роскосмос підписали угоду про перехресні польоти

Угода відповідає інтересам Росії та США та сприятиме розвитку співробітництва, вважають у Роскосмосі.

 
Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору NASA та російський Роскосмос уклали угоду про перехресні польоти інтегрованих екіпажів на пілотованих кораблях США та РФ. Про це повідомляється в Telegram-каналі Роскосмосу у п’ятницю, 15 липня.
 

 
«Угода націлена на те, щоб у разі позаштатної ситуації, пов’язаної зі скасуванням або суттєвою затримкою запуску російського або американського космічного корабля, забезпечувалася присутність на борту МКС, як мінімум, одного космонавта Роскосмосу та одного астронавта NASA для обслуговування російського та американського сегментів відповідно», — йдеться у повідомленні.
 
Також у Роскосмосі вважають, що угода відповідає інтересам Росії та США та сприятиме розвитку співробітництва в рамках програми МКС та ефективної реалізації проектів з дослідження та освоєння космічного простору в мирних цілях.
 
Раніше повідомлялося, що Росія домовляється про польоти космонавтів на кораблях Crew Dragon. Йдеться про так звані перехресні польоти, коли американські астронавти вирушають до МКС на російських Союзах, чергуючись із космонавтами, що летять на американських апаратах.
 
Така програма діяла до 2011 року, після чого доставка екіпажів на МКС здійснювалася лише російськими кораблями. Російська монополія перервалася у травні 2020 року, коли з мису Канаверал злетів корабель компанії SpaceX під назвою Crew Dragon-2 із чотирма астронавтами на борту.
 
Росіянка Кікіна вирушить у космос на Crew Dragon
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net