NASA просить SpaceX врятувати астронавтів на пошкодженому кораблі

У російського космічного корабля Союз через пошкодження обшивки стався витік рідини, що охолоджує. Наразі в пошкодженій капсулі Союзу знаходяться троє людей.

NASA звернулося до компанії SpaceX із проханням про допомогу в порятунку трьох астронавтів, які застрягли в пошкодженому російському кораблі Союз на Міжнародній космічній станції. Про це у середу, 28 грудня, повідомляє Reuters.
 
Зазначається, що 14 грудня біля російського космічного корабля Союз через пошкодження обшивки стався витік рідини, що охолоджує. На борту апарату в цей час були троє астронавтів — один американець і двоє росіян — які ще у вересні прибули на МКС для виконання шестимісячної місії.
 
Наразі вони перебувають у пошкодженій капсулі Союзу, пристикованій до МКС. Люк на станцію астронавти тримають відкритим, щоб на кораблі не підвищувалася температура. Керівник російських пілотованих космічних програм Сергій Крикалев заявив журналістам, що температура у капсулі швидко зросте, якщо люк на станцію закрити.
 
Зараз до МКС також пристиковано інший корабель — Crew Dragon компанії SpaceX. На ньому до станції прилетіло ще четверо астронавтів. NASA просить SpaceX щоб цей апарат доставив команду Союзу на Землю. Але проблема в тому, що на кораблі лише чотири місця.
 
У Роскосмосі також заявляли, що роздумують, як урятувати трьох астронавтів. Планувалося надіслати за ними ще один Союз. Але ухвалення остаточного рішення відклали до січня.
 
Нагадаємо, за даними Роскосомса, у процесі підготовки відбулася розгерметизація контуру зовнішнього радіатора корабля Союз. Причиною витоку в системі охолодження апарату могло стати влучення мікрометеориту. Пізніше повідомлялося, що під час огляду зовнішньої частини корабля Союз МС-22 виявлено можливе місце пошкодження приладно-агрегатного відсіку.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net