Китай запустив пілотований корабель Шеньчжоу-14 до космічної станції

Екіпаж проведе на станції Тяньгун близько шести місяців і повернеться на Землю у грудні цього року. За цей час буде завершено будівництво.

Китай здійснив успішний запуск космічного пілотованого корабля Шеньчжоу-14 із трьома членами екіпажу на борту до національної орбітальної станції Тяньгун. Про це повідомило Центральне телебачення Китаю у неділю, 5 червня.

Запуск було здійснено з космодрому Цзюцюань на півночі країни близько 10:44 за місцевим часом (05:44 за Києвом) за допомогою ракети-носія Чанчжен-2F.

До екіпажу увійшли двоє чоловіків – Чень Дун (командир) та Цай Сюйчже, а також Лю Ян – перша жінка-космонавт в історії китайської пілотованої космонавтики. Для Чень Дуна та Лю Ян це другий політ у космос. Цай Сюйчже вирушив на орбіту вперше.

Екіпаж проведе на станції близько шести місяців та повернеться на Землю у грудні цього року. За цей час буде завершено будівництво орбітальної станції. До неї будуть направлені два лабораторні модулі – Веньтянь (у липні) та Ментянь (у жовтні). Обидва модулі оснащені спеціальним обладнанням для проведення експериментів та досліджень. Крім того, у модулі Веньтянь, як і в основному модулі станції Тяньхе, є три спальні зони, санітарний вузол та кухня, що дозволить розміщувати на станції до шести космонавтів під час зміни екіпажу.

До кінця року буде здійснено запуск до станції космічної вантажівки Тяньчжоу-5 та пілотованого космічного корабля Шеньчжоу-15. Протягом деякого часу два екіпажі будуть на станції разом, після зміни космонавти Шеньчжоу-14 повернуться на Землю.

 

Нагадаємо, 10 травня Китай запустив космічну «вантажівку» Тяньчжоу-4 для доставки предметів постачання на свою космічну станцію Тяньгун. Для цього використовувалася ракета-носій Чанчжен-7 Y5.

Китай запустив експериментальний супутник зв’язку


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net