Китай уперше провів ротацію екіпажів на космічній орбіті

Китайська космічна станція Тяньгун почала працювати у режимі довготривалого перебування космонавтів.

Китайські космонавти вперше здійснили ротацію екіпажів на національній орбітальній станції Тяньгун. Про це повідомляє Синьхуа з посиланням на Управління програми пілотованих космічних польотів КНР у суботу, 3 грудня.
 

«Екіпажі пілотованих кораблів Шеньчжоу-14 і Шеньчжоу-15 провели приймально-здавальні процедури, в ході яких були передані ключі від китайської космічної станції», — йдеться у повідомленні.
 
Вказано, що китайська космічна станція офіційно почала працювати у режимі довготривалого перебування космонавтів.
 
Екіпаж Шеньчжоу-14 (Чень Дун, Цай Сюйчже та Лю Ян) виконав усі заплановані завдання і 4 грудня повернеться на пілотованому кораблі на Землю. Його змінять Фей Цзюньлун, Ден Цінмін та Чжан Лу.
 
Станція Тяньгун знаходиться на висоті приблизно 400 км і прослужить понад 10 років. Вона розрахована на трьох осіб (до шести на короткий час при зміні екіпажу). Маса комплексу Т-подібної форми, що має три стикувальні вузли та шлюз для виходу в космос, становить 66 тонн, обсяг відсіків досягає 110 кубометрів. Очікується, що станція буде доступною для міжнародних проектів.
 
Нагадаємо, 30 листопада китайський пілотований корабель Шеньчжоу-15 стартував до станції Тяньгун. Екіпажу з трьох осіб належить провести понад 40 наукових та технічних експериментів, також буде здійснено три-чотири виходи у відкритий космос.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

 
 
 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net