Хабл показав зіткнення DART з астероїдом

Апарат, вагою 550 кг, на швидкості 22 500 км/год врізався в астероїд, шириною, приблизно, 160 метрів, 27 вересня минулого року.

 
NASA показало кадри астероїда Діморфа після того, як у нього врізався космічний апарат DART. Ролик опубліковано на YouTube.
 
Зазначаючи, що ще у вересні 2022 року NASA відправило DART до 160-метрового астероїда, який обертається навколо більшого вп’ятеро астероїда Дідім, щоб перевірити ефективність нової технології захисту Землі від потенційно небезпечного космічного каміння.
 
Телескоп Хаббл відбив удар по астероїду і найголовніші наслідки зіткнення.
 
Після удару астероїд почав робити повний оберт навколо Дідіма за 11 годин 28 хвилин, тобто, скорочення орбіти відбулося на цілих 32 хвилини.
 
Також з’ясувалося, що поверхня Діморфа вкрита значно більшою кількістю каменів, ніж очікували вчені. В результаті, в результаті удару в космос полетіла велика кількість уламків, і тим самим додало астероїду додатковий імпульс зміни траєкторії руху.
 
Ролик починається за 1,3 години до зіткнення апарату DART, потім видно систему з двох астероїдів через дві години після події разом із хмарою викинутого в космос матеріалу.
 

 
Через 17 годин хмара під дією гравітації більшого астероїда Дідім та сонячного вітру витяглися у космосі у вигляді довгого хвоста, схожого на хвіст комети. Потім хвіст розділився на дві частини.
 

 
Нагадаємо, раніше космічний апарат NASA Юнона надіслав нові захоплюючі знімки газового гіганта Юпітера. Вони, швидше за все, можуть стати останніми, оскільки у пристрої виявлено технічні проблеми.
 
До Землі летять чотири величезні астероїди
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net