Зеленський обговорив підтримку із президентом Словаччини

Словаччина продовжуватиме надавати Україні максимальну допомогу у сфері безпеки, а також допомагатиме економічно.

 
Президент України Володимир Зеленський на зустрічі із президентом Словаччини Зузаною Чапутовою в Києві у вівторок, 31 травня, обговорив оборонну й економічну підтримку України.
 
 

 
«Переговори були продуктивними. Ключовими темами наших переговорів було все те, що необхідно зробити для підтримки України і для захисту нашої свободи від російської агресії. Передусім ми обговорили оборонну й економічну підтримку України, посилення санкцій проти РФ», – заявив Зеленський на спільному брифінгу.
 
Він підкреслив вагомий внесок Словаччини в посилення обороноздатності України.
 
«Високо цінуємо надання Словаччиною нам оборонної допомоги. Наша співпраця ґрунтується на спільному баченні, що надійний мир в Україні і всій Європі може бути лише на основі повного відновлення територіальної цілісності і поваги до суверенітету нашої держави», – сказав Зеленський.
 
«Я отримав запевнення, що Словаччина і надалі надаватиме Україні максимальну допомогу у сфері безпеки», – додав він.
 
За словами президента, сторони також обговорили європейську інтеграцію України і подальші кроки Словаччини щодо підтримки надання Україні статусу країни-кандидата щодо членства в ЄС.
 
Серед тем розмови була фінансова підтримка держави, залучення Словаччини до повоєнного відновлення України і допомога Словаччини українським переселенцям.
 
Співрозмовники також обговорили питання взаємодії прикордонної інфраструктури, контрольно-пропускних пунктів.
 
Зеленський подякував Словаччині за бажання сприяти створенню нових маршрутів і хабів для експорту продукції та товарів з України.
 
«Це підтримка нашої економіки в умовах блокування Росією наших портів у Чорному морі і на Азовському узбережжі. Така співпраця важлива для глобальної продовольчої безпеки», – резюмував президент.
 
Під час візиту в Україну Чапутова відвідала Бородянку й Ірпінь, а також виступила в парламенті.
 
«Ми знаємо, що окупантів з вашої країни не виженуть наші пакети з ліками й продуктами. Вашим захисникам потрібна військова техніка і спорядження, тому ми допомагаємо і будемо допомагати в цьому напрямку також. Недавно це була система оборони С-300, розсувна техніка і боєприпаси, незабаром будуть гаубиці Zuzana. Про це ми також говоримо з нашими партнерами й союзниками, що Україні потрібна не тільки гуманітарна, а й військова допомога», – сказала вона, коли виступала в парламенті.
 
Президент Словаччини нагадала, що місяць тому українській прокуратурі й експертам почали допомагати судові експерти й поліцейські зі Словаччини документувати злочини росіян у передмісті Києва.
 
Чапутова відзначила, що Словаччина також допоможе Україні з питання експорту зерна та інших товарів.
 
Про постачання в Україну САУ Zuzana раніше заявив міністр оборони Словаччини Ярослав Надь.
 
 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net