ЄС зацікавлений в українській електроенергії

Україна з кінця червня розпочала експорт електроенергії до Румунії, а далі планує постачання до Угорщини та Словаччини.

 
Європейський Союз зацікавлений у збільшенні постачання української електроенергії, повідомляється на сайті Єврокомісії у понеділок, 25 липня.
 

 
«Євросоюз співпрацює з Україною та ENTSO-E для збільшення торгівлі електроенергією між Україною та ЄС, щоб підтримати Україну та забезпечити альтернативу з меншим вмістом вуглецю для сусідніх держав-членів», — йдеться у повідомленні.
 
Зазначається, що зараз Європа займається розвитком своєї енергомережі для того, щоб диверсифікувати постачання газу та забезпечити їм країни, яким він необхідний.
 
Нагадаємо, 27 червня європейська мережа системних операторів передачі електроенергії ENTSO-E погодила початок комерційного експорту перших 100 МВт до Європи. Першим напрямом для постачання стала Румунія. Планувалося, що за результатами румунських аукціонів буде розглянуто питання відкриття напрямків до Словаччини та Угорщини, але загалом на потужності 100 МВт. Згодом планується її збільшення.
 
При цьому імпорт-експорт е/е до Румунії на 100 МВт стартував із 30 червня. За тиждень аукціонів надходження від продажу Укренерго доступу до перетину сягнули 106 млн. гривень. Кількість переможців аукціонів коливається від 5 до 9 учасників.
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net