В ЄС не можуть вирішити, як виділити Україні €8 млрд

Влада Євросоюзу ще в травні анонсувала виділення Україні 8 мільярдів євро, але поки що надала лише мільярд.

 
У Євросоюзі поки не дійшли рішення про надання Україні 8 мільярдів євро макроекономічної допомоги, анонсованої ще у травні. Офіційний представник ЄК Верле Нейтс у вівторок, 30 серпня, нагадала, що за цією програмою Україна отримала лише мільярд євро, пише Інтерфакс-Україна.
 
«Що стосується решти, відповідно до мандату Європейської ради відбуваються технічні дискусії з державами-членами. Є спільне відчуття термінової необхідності знайти хорошу концепцію для суми цієї допомоги, що залишається. Коли комісія схвалить відповідні пропозиції, їх повинні будуть розглянути і затвердити Європейський парламент і Рада ЄС», — сказала представник ЄК.
 
Вона не стала відповідати на питання про те, що ЄК не дає більше подробиць про цю допомогу, оскільки від держав-членів, як і раніше, очікують додаткових гарантій на кредити, що виділяються.
 
На початку серпня Єврокомісія виплатила Україні перший мільярд. Очікувалося, що питання із виділенням решти суми в ЄС вирішать до осені.
 
За даними Мінфіну, з початку російського вторгнення Україна вже отримала 14 млрд доларів від західних партнерів, до кінця року очікується надходження 14-16 мільярдів.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net