Україна планує отримати газ за ленд-лізом — ЗМІ

До наступного опалювального сезону Україні необхідно закупити 6 млрд кубометрів газу на 8 млрд доларів.

Україна веде переговори зі США про постачання зрідженого газу за ленд-лізом, пише Foreign Policy.

«Українські топ-менеджери у сфері енергетики пропонують Вашингтону та іншим західним столицям безліч потенційних рішень для забезпечення поставок на майбутню зиму та збільшення внутрішнього виробництва. Це включає забезпечення міжнародного фінансування для закупівлі природного газу у великих експортерів на Близькому Сході та Північній Африці, розробку альтернативних поставок та можливу угоду з Вашингтоном про імпорт ЗПГ зі США за ленд-лізом», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що минулого тижня глава Нафтогазу Юрій Вітренко заявив у Вашингтоні, що Україні необхідно 8 млрд доларів для імпорту 6 млрд кубометрів газу.

«У США є дуже чіткий мандат на надання необхідної допомоги Україні. Ми хочемо структурувати його розумним чином, щоб не було жодного тягаря для американських платників податків», — наводить слова Вітренка видання.

За його даними, ЗПГ за ленд-лізом поставлятимуть до Європи, а в Україну він потраплятиме трубопроводом.

Розрахуватися за ЗПГ зі США Україна планує після того, як буде збільшено внутрішній видобуток газу. «Вони здивувалися, почувши цю ідею, але її добре сприйняли», — цитує видання Вітренка.

Нагадаємо, уряд доручив Нафтогазу накопичити до опалювального сезону 19 млрд кубометрів газу. На початок червня у підземних сховищах перебувало понад 10 млрд кубометрів.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net