Створено Нацраду з відновлення України

Нацрада почала готувати пропозиції до комплексного Плану відновлення України після війни.

 
В Україні створено Національну раду відновлення після війни з Росією. Про це у четвер, 5 травня, повідомляє Офіс реформ Кабінету Міністрів.
 
«5 травня стартували перші засідання робочих груп, створених при Національній раді з відновлення України від наслідків війни. Основним завданням груп у найближчі тижні буде аналіз поточної ситуації та розробка пропозицій Плану відновлення та розвитку України в рамках United24», – йдеться у повідомленні.
 
До складу робочих груп при Нацраді увійшли народні депутати, представники уряду, Офісу президента, центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, бізнесу, неурядових і міжнародних організацій, українські і міжнародні експерти.
 
Головною метою Плану називається не просто відновлення знищених чи зруйнованих об’єктів, а кардинальна трансформація держави в нову європейську країну на засадах «зеленої» економіки.
 
План відновлення матиме два виміри: параметричний та регіональний.
 
«Нацрада на основі пропозицій робочих груп визначить параметри відновлення та модернізації кожного сектору економіки. Країни-партнери, міста-побратими чи корпорації можуть допомагати у відновленні конкретного українського міста чи регіону», – йдеться у повідомленні.
 
План відновлення фінансуватимуть із спеціального фонду, який акумулював і перерозподіляє кошти.
 
Фонд наповнюватимуть із таких джерел: допомога держав-партнерів, міжнародних фінансових організацій, міжнародних гуманітарних організацій та благодійних фондів; заморожені, конфісковані активи РФ; внески великих міжнародних корпорацій; внески приватних осіб.
 
Одним з елементів фонду буде фандрейзингова онлайн-платформа United24, про запуск якої сьогодні повідомив президент Володимир Зеленський.
 
За оцінкою влади, на відновлення України потрібно 600 млрд доларів.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетВійна Росії проти України: чи піде Сербія на розрив з Кремлем?

СюжетНімецька преса: Називаючи канцлера «ковбасою», Мельник нікому не допомагає

СюжетУкраїнських військових навчають у ФРН: Німеччина — сторона конфлікту?

Источник: korrespondent.net