Рада прийняла звернення щодо ситуації навколо ЗАЕС

Парламент закликає запровадити санкції проти атомної галузі Росії, а також сприяти демілітаризації окупованої АЕС.

 
Верховна Рада на засіданні в понеділок, 15 серпня, прийняла звернення до міжнародних організацій та керівників країн із закликом засудити ядерний тероризм Росії на Запорізькій атомній електростанції. Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко.
 
«Верховна Рада закликає… визнати дії Російської Федерації щодо окупації ЗАЕС, її мінування та обстрілу, що ставить під загрозу безпечне існування світу, актом ядерного тероризму», – йдеться у заяві.
 
Парламент закликав ООН, європейські інституції, МАГАТЕ застосувати санкції проти всієї російської атомної галузі, зокрема проти держкорпорації Росатом, підприємств і організацій, що входять до її структури та їхніх дочірніх компаній, розташованих як на території РФ, так і за її межами, а також щодо російських фізичних осіб, які є керівниками цієї корпорації і її дочірніх підприємств.
 
Також Рада закликала парламенти й уряди держав – членів МАГАТЕ звернутися до Генеральної конференції МАГАТЕ із пропозицією призупинити дії привілеїв і прав РФ як члена Агентства, а також позбавити Росію права голосу на засіданнях Ради керуючих МАГАТЕ та можливості брати участь у програмах технічного співробітництва, науково-технічного обміну і міжнародних дослідницьких проектах під егідою Агентства.
 
Ще парламент закликав ООН, МАГАТЕ підтримати і вжити необхідних заходів задля організації та направлення спільної місії ООН та МАГАТЕ на Запорізьку АЕС з подальшою демілітаризацією станції та виведенням озброєних російських військових і техніки зі станції та всієї прилеглої території, включаючи місто Енергодар.
 
Нагадаємо, Запорізьку АЕС обстрілюють із минулого тижня. МАГАТЕ просить допустити своїх експертів на ЗАЕС. США закликають демілітаризувати зону довкола Запорізької АЕС, але Росія відмовляється.
 
Експерти кажуть, що наслідки того, що відбувається, можуть бути катастрофічними. Докладно про це в матеріалі Буде страшніше за Чорнобиль: що відбувається на ЗАЕС.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетЯк росіяни вивозили українців до Білорусі. Дві історії

РФ захопила українські родовища на 12,4 трильйона доларів

СюжетЧи опустить Євросоюз залізну завісу перед росіянами?

СюжетЯк у ЄС готуються заощаджувати газ і пережити зиму

Источник: korrespondent.net