Горбачов переживав через війну в Україні — ЗМІ

Павло Палажченко розповів, що позиція Горбачова стосовно України була складною та суперечливою.

Екс-президент СРСР Михайло Горбачов останніми місяцями перед смертю був вражений повномасштабним вторгненням РФ в Україну. А протягом кількох років він перебував у пригніченому психологічному стані через погіршення відносин між Москвою та Києвом. Про це пише Reuters з посиланням на перекладача Горбачова — Павла Палажченка.

«Не тільки «(спеціальна військова) операція», що розпочалася 24 лютого, а й вся еволюція відносин між Росією та Україною за останні роки була для нього дуже, дуже великим ударом. Це дійсно розчавило його емоційно та психологічно. У розмовах з ним нам було цілком очевидно, що він був шокований і спантеличений тим, що відбувається з різних причин. Він вірив не просто в близькість російського і українського народів, він вірив, що ці два народи переплетені», — розповів Палажченко.

За його словами, позиція Горбачова щодо України була складною та суперечливою. Радянський лідер все ще вірив в ідею СРСР, але не став би вести війну заради відновлення держави, що розпалася. При цьому Горбачов вважав своїм обов’язком висловити повагу та підтримку Володимиру Путіну. Він також відмовився від регулярних коментарів щодо війни в Україні.

Зазначимо, що Павло Палажченко пропрацював із покійним президентом СРСР протягом 37 років і був поряд на багатьох американо-радянських самітах.

Змінив світ. За що Захід любить Горбачова

Нагадаємо, у Москві на 92-му році життя помер колишній президент СРСР Михайло Горбачов.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетЄС організує військову тренувальну місію для України

СюжетВійськові навчання Схід-2022: друзі Росії демонструють зброю

СюжетЧи вплине війна РФ в Україні на боротьбу за Арктику

СюжетЯк в українських школах прощаються з російською культурою

Источник: korrespondent.net