Александр Юсупов: »Газпром» шантажирует Европу. Чего ждать Украине?

Стоимость газа в Европе побила новый рекорд, преодолев отметку в $800 долларов за тысячу кубометров.

Какие у этого причины? Их несколько, включая высокую цену на газ в Азии и погоду в Европе, но ключевой, скорее, являются действия Газпрома, который в течение последних месяцев максимально ограничивает поставки газа в ЕС по украинским и польским газопроводам, из-за чего хранилища остаются малозаполненными накануне отопительного сезона.

Далее текст на языке оригинала.

Мета була зрозуміла від самого спочатку – натиснути на Німеччину і Євросоюз, щоб там швидше прийняли рішення про введення «Північного потоку-2» в експлуатацію, після чого поставки російського газу мають збільшитися, а ціна зменшиться.

Але активної протидії агресивній тактиці Кремля не спостерігається. Брюссель міг би вже хоча б відкрити антимонопольне розслідування проти Газпрому, однак і цього досі не було зроблено.

Відтак різке зростання витрат бізнесу на електроенергію й подорожчання товарів, особливо в Україні, є неминучим. І це ще одна велика, штучно створена Кремлем проблема, яка вдарить по Києву не лише економічно, а й політично, адже українці є дуже чутливими до таких проблем. Тим часом Німеччина наближається до парламентських виборів, які цілком можуть закінчитися тижнями або навіть місяцями переговорів про новий коаліційний уряд, як це було в 2017-18-му роках, що збільшує Москві простір для маневрів.

А що ж буде з обіцянкою Берліна Вашингтону стосовно намагання зберегти статус Києва як транзитера? Сьогодні, коли Німеччина сама себе не захищає від російського енергетичного тиску, а також кібератак, дуже слабко віриться в її здатність змусити Росію продовжити з Україною контракт про транзит газу.

Європа мала б зменшувати свою залежність від Газпрому, проте замість цього дозволила йому побудувати новий газопровід, котрий він вже використовує як інструмент тиску.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Источник: www.obozrevatel.com