Звинувачення проти Трампа. Значення для України

Виклик до районного суду Манхеттена колишнього президента США Дональда Трампа для оголошення звинувачень привертає увагу не лише всередині країни, а й у всьому світі.

 
За кримінальним переслідуванням екс-президента США Дональда Трампа стежить увесь світ. Особливо актуальні вони у світлі того, що Трамп не лише колишній президент, а й учасник нових передвиборчих перегонів. А інтерес України тут особливий – заяви Дональда Трампа щодо необхідності припинення військової підтримки Києва означають, що вердикт суду в Манхеттені може мати безпосередній вплив на майбутнє нашої країни.
 
Суть звинувачень
 
Під час виборів, на яких Трамп здобув перемогу, було зафіксовано спроби виявити, придбати та приховати негативну інформацію про нього та підвищити електоральні перспективи Трампа.
 
Потім екс-президент доклав чимало зусиль, щоб приховати ці дії, а також намагався порушити закони штату та федеральні закони про вибори.
 
Згідно з обвинувальним висновком, загалом окружний прокурор Манхеттена Елвін Брегг звинуватив Трампу за 34 пунктами у фальсифікації ділової документації першого ступеня. Крім виплат порнозірці Стормі Деніелс, у справі йдеться ще про два епізоди.
 
В одному випадку компанія American Media Inc. (AMI) заплатила 30 тисяч доларів США колишньому швейцару Трамп-тауер, який стверджував, що має історію про позашлюбну дитину Трампа. В іншому випадку AMI заплатила 150 тисяч доларів жінці, яка стверджувала, що вона мала сексуальні стосунки з Трампом.
 
Є й інші справи
 
Крім процесу у Нью-Йорку, проти Трампа ведеться ще три розслідування. Вони пов’язані зі спробами скасувати результати виборів 2020 року, нападом на Капітолій у січні 2021 року та недбалим поводженням колишнього президента із секретними документами після виходу з Білого дому.
 
Окружний прокурор штату Джорджія продовжує з’ясовувати, чи можна вважати контакти Трампа із чиновниками штату після виборів 2020 року порушенням виборчого законодавства.
 
Після виборів Трамп зателефонував державному секретареві штату Бреду Раффенспергеру і сказав: «Мені просто потрібно знайти 11 780 голосів”. Ці голоси були необхідні Трампу для перемоги в одному з ключових штатів, що вагаються.
 
Заявив про шахрайство на виборах, Трамп припустив, що такий результат можливий, якщо Раффенспергер зможе «переглянути» результат.
 
«Ми вважаємо, що наші цифри є вірними», — відповів Трампу Раффенспергер. А потім головний прокурор округу Фултон у Джорджії Фані Вілліс розпочала розслідування потенційних злочинів на виборах у штаті, караних штрафами чи тюремним ув’язненням.
 
Політична складова
 
Зрозуміло, що сам Трамп, його оточення та прихильники намагаються подати всі розслідування як безпідставне політично вмотивоване переслідування.
 
Трамп спробує скористатися ситуацією та вибудувати собі імідж жертви системи, щоб використати його у передвиборчих перегонах.
 
Екс-президент США називає цю справу «полюванням на відьом», пропонує перенести слухання в інше місце, де живе більше республіканців, звинувачує суддю Хуана Мерчана у ненависті до себе.
 
«Єдиний злочин, який я скоїв, — це безстрашний захист нашої країни від тих, хто прагне її знищити… У мене суддя-ненависник Трампа із родини ненависників Трампа», — зауважив екс-президент.
 
Існують побоювання, що найрадикальніші з прихильників Трампа можуть вдатися до насильницьких протестних дій. Невипадково сам Трамп попередив, що судове слухання може призвести до «смертям та руйнуванням».
 
Важливо всім
 
Роль Америки у світі залишається досить великою. Вона продемонструвала здатність до світового лідерства у складних умовах масового вторгнення Росії до України.
 
Без Вашингтона велика проукраїнська коаліція країн могла б просто не відбутися чи швидко розвалитися. Натомість Трамп висловлює послідовні сумніви щодо доречності подальшої допомоги Україні з боку Сполучених Штатів.
 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net