Зусилля РФ біля Бахмута зайшли в глухий кут — ISW

Втрати російської армії, пов’язані із спробами захопленням міста, переважують будь-яку можливу оперативну перевагу, наголосили аналітики.

Російська кампанія біля Бахмута показує, що армія РФ не взяла уроків з попередніх військових операцій і продовжує зазнавати втрат, незрівнянних із будь-якою перевагою, яку може принести взяття міста. Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW) у звіті за 30 листопада.

Зазначається, що з кінця травня російські війська постійно витрачають бойові сили на невеликі населені пункти навколо Бахмута і за півроку просунулися на кілька кілометрів.

«Зусилля росіян щодо наступу на Бахмут призвели до виснаження живої сили і техніки, що триває, в результаті чого війська були затиснуті у відносно незначних населених пунктах на тижні і місяці. Ця схема операцій дуже нагадує попередні спроби РФ взяти Сєвєродонецьк і Лисичанськ на початку війни», — вказали аналітики.

За оцінками ISW, протягом червня і липня цього року ЗСУ домоглися того, що війська РФ зосередили зусилля на Сєвєродонецьку та Лисичанську, які мають обмежене оперативне і стратегічне значення, здобуваючи вигоду з деградації російської живої сили і техніки, що триває.

«Російські війська врешті-решт захопили Лисичанськ і Сєвєродонецьк і досягли кордону Луганської області, але цей тактичний успіх призвів до незначного оперативного ефекту, оскільки потім російський наступ на сході досяг своєї кульмінації. Зусилля Росії в цій області здебільшого зайшли в глухий кут, як і на початку липня. Навіть якщо російські війська продовжать просуватися до Бахмута і в його межах, і навіть якщо вони форсують контрольований відхід українців із міста (як це було в Лисичанську), сам Бахмут пропонує їм мало оперативних переваг», — йдеться у звіті.

Витрати, пов’язані з шістьма місяцями жорстоких, завзятих і виснажливих боїв навколо Бахмута, набагато переважують будь-яку оперативну перевагу, яку росіяни можуть отримати від взяття Бахмута.

Російський наступ навколо Бахмута поглинає значну частину доступної бойової могутності, потенційно сприяючи продовженню українських контрнаступів в інших місцях.

Раніше повідомлялося, що просування російських військ навколо Бахмута навряд чи матиме ефект на оперативному рівні і не буде швидким.

500 поранених за два дні. Бої за Бахмут тривають


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПівроку в російському полоні. Історія української вчительки

СюжетЧому Бундестаг вирішив таки визнати Голодомор геноцидом

Бербок різко засудила атаки РФ на енергетику України

СюжетДепутат Бундестагу: Ця війна має ту саму мету, що й Голодомор

Источник: korrespondent.net