ЗСУ, ймовірно, зайняли позиції на лівому березі Херсонщини — ISW

Російські «військори» надали достатньо геолокаційних матеріалів, які б підтверджували, що українські сили закріпилися на східному березі Херсонської області.

ЗСУ, ймовірно, зайняли позиції на східному (лівому) березі Херсонської області на північ від Олешок. Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW) у звіті за 22 квітня.

 

Як зазначили аналітики, геолокаційні кадри, опубліковані російськими блогерами, показують, що українські сили зайняли позиції на березі Дніпра на північ від Олешок (7 км на південний захід від Херсона) і просунулися до північної околиці населеного пункту на трасі Е97, а також на захід від Дачі (10 км на південь від Херсона).

 

Ці дані також підтверджують те, що російські сили можуть не контролювати острови на річках Кінка та Чайка менш ніж за півкілометра на північ від українських позицій біля Антонівського мосту.

 

«20 та 22 квітня російські блогери заявили, що українські сили протягом кількох тижнів утримують позиції на східному березі Херсонської області, встановили стабільні лінії постачання цих позицій та регулярно здійснюють бойові вильоти у цьому районі. Все це вказує на відсутність російського контролю над районом», — наголосили в ISW.

 

Крім того, бойова карта ще одного російського «військора» свідчить про те, що армія РФ не контролює деяких островів у дельті річки Дніпро на південний захід від Херсона станом на 22 квітня, що передбачає можливий контрнаступ українських військ.

 

«Російські сили можуть приділяти пріоритетну увагу підтримці оборони у міських районах, таких як Олешки та Нова Каховка, залишаючи острови у дельті Дніпра без нагляду», — наголосили військові експерти, додавши, що наміри України в цьому районі залишаються незрозумілими.

 

Нагадаємо, офіційної інформації, яка підтверджує просування Сил оборони України на лівому березі Херсонської області, наразі немає.

 

Раніше в Міноборони заявили, що на фронті вже ведуться дії, які можна назвати контрнаступними.

 

Генерал США змоделював можливий сценарій контрнаступу ЗСУ


Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

 

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетОчільниця Херсона: люди залишають місто, але життя триває

Екс-президент ФРН Ґаук: Україна — явна жертва агресії РФ

Половина українців вважають НАТО найкращою гарантією безпеки

Источник: korrespondent.net