ЗСУ довели сумісність з НАТО — посол Британії

Україні для вступу в альянс потрібно провести «суттєві» реформи в оборонній сфері, наголосила Мелінда Сіммонс.

Збройні сили України ще до війни з РФ продемонстрували сумісність з армією НАТО, і політичне рішення Києва щодо вступу в альянс насамперед пов’язане з реформами в оборонній сфері. Про це заявила посол Великобританії в Україні Мелінда Сіммонс в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна, яке було опубліковано 7 листопада.

«Я думаю, що у всьому цьому (прагненні України вступити в НАТО — ред.) є елемент політичного рішення. Так завжди було і буде. Я не думаю, що це скинуто з рахунків. Але я також вважаю, що існує тісний зв’язок між необхідністю суттєвих реформ та політичним рішенням, тому що, якщо ви не досягнете прогресу в цих реформах, ви дасте дуже зручну причину для тих, хто може бути менш зацікавлений у продовженні розширення кількості членів», наголосила британський дипломат.

За її словами, НАТО, в принципі, відкрите для країн, які можуть колективно відігравати свою роль у європейській безпеці.

«Єдине, що зробила ця війна, якої ніхто не хотів — показала, наскільки українські Збройні сили здатні діяти зі стандартним обладнанням НАТО. Але насправді ми це знали ще до війни… Але ми також знали, що проблема не в сумісності, в тому сенсі, що це вже було виконано. Йшлося про інституційну реформу оборонних механізмів, оборонних закупівель, людських ресурсів оборони тощо, де, як ми всі знаємо, чекає ще багато роботи», — уточнила Сіммонс.

Нагадаємо, 30 вересня президент Володимир Зеленський подав заявку на прискорений вступ України в НАТО.

НАТОвські перспективи: Україні потрібен Альянс


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net