Зняття вето на вступ двох країн у НАТО не остаточне — Ердоган

Ердоган заявляє, що якщо Швеція та Фінляндія «відступлять від обіцянок» у меморандумі, їхнє членство в Альянсі знову опиниться під питанням.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що на етапі ратифікації рішення в парламенті Туреччина ще може повернутися до вето на приєднання до НАТО Фінляндії та Швеції, якщо її вимоги не виконуватимуться. Про це повідомляє The Guardian.

Ердоган заявляє, що якщо Швеція та Фінляндія «відступлять від обіцянок» у меморандумі, їхнє членство знову опиниться під питанням. Зокрема, йдеться про пункт на тему екстрадиції «терористів», яких Туреччина пов’язує з курдськими організаціями або рухом опонента Ердогана Фейтуллаха Гюлена.

«Насамперед, Швеція та Фінляндія мають виконати свої зобов’язання, вони прописані в тексті… Якщо цього не буде, тоді, звичайно, немає варіанта передавати питання на розгляд парламенту», — наголосив Ердоган.

Нагадаємо, 30 червня Ердоган озвучив умову для ратифікації членства Швеції та Фінляндії у НАТО.

28 червня у Мадриді Туреччина погодилася підтримати вступ Швеції та Фінляндії у НАТО. Конкретні кроки обговорювалися протягом наступних переговорів.

А вже 29 червня Фінляндія та Швеція були офіційно запрошені до НАТО. Ратифікувати їхній вступ в Альянс мають усі 30 країн-учасниць.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net