Жертвами перестрілок у столиці Лівії стали 32 особи

Зіткнення почалися в районах Бін Гашир та Сарім, а пізніше поширилися на центральні райони Тріполі – проспект Джумхурійєт та Дахра.

 
Внаслідок зіткнень двох озброєних угруповань у лівійській столиці Тріполі загинули, щонайменше, 32 особи, а кількість поранених зросла до 159. Про це напередодні повідомило Анадолу з посиланням на МОЗ Лівії.
 

 
У заяві міністерства йдеться, що «лікарні та медичні центри, підвідомчі міністерству охорони здоров’я в Тріполі, з раннього ранку зазнають обстрілів і бомбардувань».
 
Уряд національної єдності Лівії також засудив збройні атаки у Тріполі.
 
Зіткнення, що почалися вранці 27 серпня у столичних районах Бін Гашир та Сарім, пізніше поширилися на центральні райони міста – проспект Джумхурійєт та Дахра.
 
Через загострення конфлікту міністерство освіти Лівії оголосило про відміну випускних іспитів у середніх школах, а лівійська авіакомпанія Libyan Wings тимчасово призупинила польоти до Туреччини та Тунісу.
 
Перші зіткнення відбулися між Бригадою 777 при лівійському Генштабі, відомою своєю близькістю до Фетхі Башаги, призначеного прем’єр-міністром Палатою представників у Тобруку, та Союзом підтримки стабільності, прихильному до Президентської ради в Тріполі.
 
Опівдні з міста Місурата, що за 200 км на схід від Тріполі, прибула військова колона під керівництвом Башаги.
 
З півдня у бік міста просунулися військові частини, пов’язані з колишнім начальником управління військової розвідки Усамою Кувейлі, звільненим зі своєї посади 17 травня прем’єр-міністром Абдулхамідом Дібейбе.


У листопаді 2020 року на засіданнях Форуму політичного діалогу в Лівії під егідою ООН було ухвалено рішення про проведення президентських та парламентських виборів у країні 24 грудня 2021 року, проте у призначений термін провести вибори не вдалося.
 
Палата представників у Тобруку обрала Фетхі Башагу прем’єр-міністром на засіданні 10 лютого, на тій підставі, що мандат нинішнього уряду національної єдності минув 24 грудня, хоча на засіданні не була присутня більшість депутатів, які представляють захід країни.
 
Прем’єр-міністр уряду національної єдності Лівії Абдулхамід Дібейбе звинуватив Палату представників у відході від «дорожньої карти», викладеної в Женевській угоді, і сказав, що він продовжує виконувати свої обов’язки та передасть завдання лише всенародно обраному уряду.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net