Зеленський виступив із щорічним зверненням

Президент Володимир Зеленський підбив підсумки 2022 року і привітав українців з прийдешнім 2023-м роком.

Президент України Володимир Зеленський звернувся до всіх українців напередодні нового 2023 року. Він зазначив, що нинішній рік розпочався 24 лютого, різко та без прелюдій. З того часу минуло 311 днів, і «українцям точно вже ніколи не буде страшно».
 
«24 лютого ми прокинулися. Інші ми. Інший народ. Інші українці. Перші ракети остаточно зруйнували лабіринт ілюзій. Ми побачили, хто є хто. На що здатні друзі, вороги, а головне — на що здатні ми самі. 24 лютого мільйони з нас зробили вибір. Не білий прапор, а синьо-жовтий прапор. Не втеча, а зустріч. Зустріч ворога. Опір та боротьба», — сказав Зеленський.
 
Українці перемогли паніку та повірили в себе і свої сили, ЗСУ, розвідку, Нацгвардію, СБУ, СЗГ, прикордонників, тероборону, ППО, поліцію та ДСНС.
 
Він також наголосив, що це не був рік втрат, бо Україна не втратила синів та дочок — їх забрали вбивці, Україна не втратила землі — на них зайшли загарбники.
 
Президент також перерахував трагічні моменти російського вторгнення та українські перемоги. І наголосив, що Донецька, Луганська області та Крим обов’язково дочекаються України.
 
А ще нагадав, що замість капітуляції українці обрали контрнаступ, вирішили не йти на поступки та компроміси, а йти до Євросоюзу та НАТО.
 
«Ми не знаємо точно, що принесе нам новий, 2023 рік. Але готові до всього. Нові досягнення? Ми будемо щасливі. Нові удари? Ми будемо непохитні. Продовження боротьби? Битимемося. А коли переможемо — обійматимемося», — додав Зеленський. та запевнив, що новий рік буде роком перемоги.
 
Глава України підкреслив, що 2022 року поранив нас у серці, змусив виплакати всі сльози, прокричати всі молитви. Усі 311 днів боротьби.
 
«Про кожну хвилину нам є що сказати. Але більшість слів — зайві. Не потрібні пояснення, прикраси. Потрібна тиша. Щоб почути. Потрібні паузи. Щоб зрозуміти», — сказав він.
 
Президент підкреслив, що ми не знаємо, що принесе нам новий, 2023 рік. Але бажаємо перемоги.
 
«Я хочу всім нам побажати одного — перемоги. І це головне. Одне побажання для всіх українців.
 
Нехай цей рік буде роком повернення. Повернення наших людей. Воїнів — у свої сім’ї. Полонених — у свої будинки. Переселенців — у свою Україну. Повернення наших земель. І тимчасово окуповані назавжди стануть вільними», — сказав він.
 
Він зазначив, що українці бажають повернення до звичайного життя, без комендантської години, із земними радощами без повітряних тривог. Повернення того, що в нас вкрали. Дитинство наших дітей, спокійної старості батьків.
 
Нехай це все принесе новий рік. Ми готові за це боротися. Ось чому кожен із нас тут. Я тут. Ми тут. Ви тут. Усі тут. Ми всі — це Україна”, — заявив президент.
 
Також глава держави подякував тим, хто підставив дружнє плече Україні та допомагає їй протистояти у боротьбі з окупантами.
 

 
Раніше Володимир Зеленський разом із дружиною побажали перемоги українському народу та висловив сподівання, що 2023 рік стане для України саме таким. 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net