Зеленський про блокаду портів: РФ потрібна криза

Україна веде складні багаторівневі переговори щодо розблокування експорту зерна, але поки що безуспішно.

 
Росії потрібна продовольча криза у світі, щоб тиснути на держави, які запровадили проти неї санкції. Прогресу у розблокуванні українських портів для відновлення експорту зерна немає, заявив президент Володимир Зеленський, виступаючи на засіданні Бюро Асамблеї Африканського Союзу у понеділок, 20 червня.
 
«Вони намагаються використати вас і страждання людей, щоб чинити тиск на демократичні держави, які ввели санкції проти Росії. Я наголошую: санкційна політика спрямована лише на те, щоб Росія припинила спроби перетворити Україну на свого раба», — сказав Зеленський.
 
Також він пояснив проблеми з переговорами щодо розблокування портів.
 
«Ми ведемо складні багаторівневі переговори, щоб розблокувати українські порти. Але ви бачите – прогресу поки що немає. Бо поки що не знайдено реального інструменту, аби гарантувати, що Росія не атакує їх знову», — сказав президент.
 
Він нагадав, що в умовах війни Україна максимально збільшила експорт зерна залізницею, але цього замало.
 
За словами Зеленського, продовольча криза у світі «буде зберігатися, доки триває колонізаторська війна, війна Росії проти нашої держави, і поки що заблоковані наші порти».
 
Крім того, президент нагадав, що Україна була одним із основних європейських виробників добрив. «А зараз виробництво фактично зупинено — знову-таки через війну. У частини виробників немає сировини і можливості навіть працювати — через загрозу російських ракетних ударів та інших наслідків воєнних дій. Частина компаній вже перебуває в зонах бойових дій і просто розгромлена російськими військами», — казав він.
 
«Чи ви про це чули від своїх російських партнерів, з якими ви зберігаєте комунікацію? Чи говорили вони вам про це? Я впевнений, що вони кажуть вам зовсім інші речі», — додав Зеленський.
 
Минулого тижня президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ не перешкоджає експорту українського зерна.
В Україні обіцянкам та заявам Росії не вірять.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетЧому союзники США на Близькому Сході вагаються з підтримкою України

СюжетВідбудова після окупації РФ: як волонтери ремонтують будинки українців

СюжетЕкс-віце-президент Газпромбанку: Я не перебіжчик, я повернувся додому

Источник: korrespondent.net