Запасів пшениці у світі вистачить на 10 тижнів

Ситуація з продовольством у світі наразі гірша, ніж у 2007 та 2008 роках, кажуть фахівці.

 
У світі залишилося запасів пшениці, приблизно, на 10 тижнів, заявив гендиректор аналітичної компанії Gro Intelligence Сара Менкер на Раді Безпеки ООН у середу, 25 травня.
 

 
За її словами, війна між Росією та Україною, які спільно виробляють близько третини світової пшениці, «просто підлила олії у вогонь, що давно горить».
 
«Криза, яку ми виявили задовго до пандемії коронавірусу, виявила крихкість наших ланцюжків поставок. Я говорю про це, щоб ви всі розуміли, що навіть якщо конфлікт завтра закінчиться, наша проблема продовольчої безпеки не зникне найближчим часом без узгоджених дій», — сказала вона.
 
Через зростання цін на основні сільськогосподарські культури цього року ще 400 мільйонів людей у ​​всьому світі опинилися у зоні «продовольчих ризиків».
 
«У той час, як доступ до добрив дуже обмежений, а посуха в регіонах, де вирощують пшеницю, є найекстремальнішою за останні 20 років», — сказала Менкер.
 
Своєю чергою, виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми Девід Бізлі заявив, що «голод стукає у двері» 49 мільйонам людей у ​​43 країнах, а з голодом приходить політична дестабілізація.
 
«Ми вже спостерігаємо заворушення та протести, що відбуваються прямо зараз у Шрі-Ланці, Індонезії, Пакистані, Перу. І ці події — лише провісники майбутнього», — сказав він.
 
За даними ООН, майже 1,7 мільярда людей опиняться у злиднях, нужді та голоді через російське повномасштабне вторгнення в Україну.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетРосійська лазерна зброя: чи вона справді існує?

СюжетНа лаві підсудних мав би бути Путін: німецька преса про суд у Києві

Голова Єврокомісії порівняла дії армії РФ в Україні з Голодомором

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

Источник: korrespondent.net