Захід хоче офіційно визнати кривавими діаманти та алмази з РФ — ЗМІ

Чи можна вважати російське дорогоцінне каміння «конфліктним», країни-учасниці Кімберлійського процесу обговорювали в червні цього року, але рішення заблокували сама Росія, Білорусь, Китай та ще деякі країни.

 
США, Україна, країни ЄС та деякі інші країни вимагають вважати алмази, що видобуваються в Росії, «кривавими» або «конфліктними», оскільки доходи від їх продажу використовуються на фінансування війни в Україні. Про це повідомляє The New York Times.
 
«Доходи від цього виробництва приносять користь тій самій державі, яка веде навмисну, непровоковану і невиправдану війну», — пише чиновник Державного департаменту США Джордж Каджаті у листі, написаному в травні главі Кімберлійського процесу — міжнародній організації, створеній для запобігання потоку конфліктних алмазів.
 
Чи можна вважати російське дорогоцінне каміння «конфліктним», країни-учасниці Кімберлійського процесу обговорювали в червні цього року, але рішення заблокували сама Росія, Білорусь, Китай та ще деякі країни.
 
Наступна зустріч Кімберлійського процесу запланована на листопад.
 
«Російські алмази залучені до фінансування війни РФ проти України, що робить ці алмази не просто конфліктними, а кривавими», — вважає заступник директора Державного гемологічного центру України Володимир Татаринцев.
 
Повідомляється, що зараз алмази та діаманти російського походження – під санкціями окремих країн. Зокрема, під санкціями — російська компанія Алроса, на яку припадає близько третини ринку необроблених алмазів. Але американські санкції стосуються лише необроблених алмазів, а вони рідко потрапляють на ринок США у такому вигляді: більшість алмазів потрапляє на полірувальні центри в Індії, де російські алмази перетворюються на індійські діаманти.
 
Раніше повідомлялося, що до нового пакету санкцій проти Москви пропонується включити заборону на видачу громадянам Росії віз до країн ЄС.
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетHRW задокументувала російські воєнні злочини у Харкові

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетОпалювальний сезон в умовах війни. До чого готуватися українцям?

Німеччина не підтримає візові обмеження для громадян РФ — Шольц

Источник: korrespondent.net