ЗАЕС загрожує відключення від останньої лінії електропередачі – МАГАТЕ

Рафаель Гроссі зазначив, що АЕС необхідне зовнішнє електропостачання для виконання основних функцій ядерної безпеки.

 
 
 
 
 
 
Міжнародне агентство атомної енергії отримало інформацію про ймовірне відключення Запорізької АЕС від останньої резервної лінії електропередачі 750 кВ. Це означає, що станція знову може перейти на живлення від генераторів. Про це йдеться у звіті МАГАТЕ, опублікованому в середу, 22 березня.
 
Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі нагадав, що остання резервна лінія електропередачі 330 кіловольт (кВ) на Запорізькій АЕС пошкоджена з 1 березня.
 
«Вона залишається відключеною і перебуває на ремонті, що ще раз підкреслює крихкість ядерної безпеки та безпеки на найбільшій атомній електростанції Європи», – зазначив він.
 
За його словами, протягом трьох тижнів ЗАЕС отримувала електроенергію тільки від однієї основної зовнішньої лінії електропередачі 750 кВ.
 
«Станції необхідне зовнішнє електропостачання для виконання основних функцій ядерної безпеки. Без резервної лінії будь-яке пошкодження лінії 750 кВ призведе до повної втрати електростанції за межами майданчика», – пояснює Гроссі.
 
Він розповів, що відновлення лінії було заплановано на 5, 10, а потім і 13 березня, але цього так і не вийшло. Остання дата повторного підключення намічена на 23 березня.
 
«Підключення до лінії 750 кВ може бути відключено на невідомий період часу для проведення технічного обслуговування/ремонту на лінії. Поки що немає інформації про те, чи може це статися, коли це станеться, і як довго», – додав генеральний директор МАГАТЕ.
 
За його словами, ядерна безпека на ЗАЕС залишається в критичному стані.
 
«Якщо це відключення від основної лінії електропередачі і ремонтні роботи будуть виконуватися, коли лінія 330 кВ недоступна, це призведе до повної втрати електроенергії та зробить станцію залежною від дизель-генераторів – її останньої лінії захисту вже всьоме», – резюмував Гроссі.
 
Нагадаємо, раніше Гроссі заявив, що існує спосіб забезпечити безпечну роботу тимчасово захопленої російськими окупантами Запорізької атомної електростанції. 
 
Потрібні нові механізми деокупації ЗАЕС – Зеленський

 
 
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетОчільниця Херсона: люди залишають місто, але життя триває

Екс-президент ФРН Ґаук: Україна — явна жертва агресії РФ

Половина українців вважають НАТО найкращою гарантією безпеки

Источник: korrespondent.net