Заборонені касетні боєприпаси застосовуються лише в Україні — HRW

Російські війська застосовували в Україні касетні боєприпаси сотні разів, але, мабуть, були випадки застосування цієї зброї і з боку України, повідомляють Human Rights Watch.

 

Україна — єдина країна у світі, де зараз застосовуються касетні боєприпаси. Про це йдеться у глобальному звіті Cluster Munition Monitor 2022, опублікованому правозахисною організацією Human Rights Watch.
 
Зазначається, що російські війська застосовували в Україні касетні боєприпаси сотні разів як мінімум у 10 із 24 регіонів України, з лютого до липня від них постраждали щонайменше 689 мирних жителів.
 
«Українські сили також, мабуть, застосовували касетні боєприпаси не менш як два рази», — вважають в організації.
 
Повідомляється, що касетні боєприпаси можуть випускатися з артилерії, ракет та мінометів або скидатися з літаків. Зазвичай вони відкриваються у повітрі, розкидаючи кілька бомб на великій площі. Багато з них не вибухають відразу і становлять небезпеку протягом багатьох років.
 
Проведене Human Rights Watch розслідування у Харкові показало, що у травні та червні російські війська випустили касетні боєприпаси, які пошкодили житлові будинки, міські вулиці та парки, поліклініку при пологовому будинку та культурний центр.
 
12 травня у місті Дергачі під Харковом від такого снаряда загинула жінка, яка готувала їжу у своєму саду, а її чоловікові відірвало ноги, він помер за кілька годин.
 
Організація зазначає, що у 2022 році Росія використала в Україні як запаси старих касетних боєприпасів, так і знову розроблені.
 
Конвенція з касетних боєприпасів 2008 року повністю забороняє цю зброю, і з 2008 року не надходило підтверджених повідомлень чи тверджень про нове застосування, виробництво чи передачу касетних боєприпасів якоюсь державою-учасницею, проте ні Росія, ні Україна не підписували конвенцію.
 
«І Росія, і Україна повинні відмовитися від застосування касетних боєприпасів та приєднатися до міжнародного договору 2008 року про їхню заборону», — закликають до Human Rights Watch.
 
Повідомлення про застосування касетних боєприпасів російськими військами з’являються майже щодня.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

Глава німецького МЗС не бачить сенсу в переговорах з Росією

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетСвіт вітає Україну з Днем незалежності символами спротиву РФ

СюжетПівроку війни Росії проти України очима українців

Источник: korrespondent.net