Заборона на виїзд. Як йде мобілізація в РФ

Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що в Росії запроваджено обмеження на виїзд за кордон військовозобов’язаних, у Кремлі це спростували.

 
Українська влада давно попереджає, що в Росії незабаром буде розгорнуто нову хвилю мобілізації. ГУР Міноборони України навіть повідомило, що в РФ уже запроваджено обмеження на виїзд за межі країни громадян, придатних до військової служби. У Кремлі це спростували, назвавши інформаційною провокацією.
 
Данні ГУР
 
Українська розвідка стверджує, що наказ про заборону на виїзд російська ФСБ направила до всіх прикордонних управлінь країни.
 
«У тексті зазначено: «З 9 січня 2023 р. з 00 годин 00 хвилин прикордонним управлінням ФСБ Росії забезпечити обмеження виїзду за межі території Російської Федерації громадян, які мають висновок про готовність до військової служби з категорій «А», «Б» та «В» «, — повідомили у розвідці.
 
Для зазначених категорій громадян буде закрито можливість виїзду за всіма пунктами пропуску в усіх напрямках. При цьому, випливає з наказу, виїзд заборонять також громадянам категорії «В», тобто обмежено придатним до військової служби. Призовників, що належать до цієї категорії, звільняють від призову у мирний час, звільняють від військових зборів та відносять до запасу.
 
У ГУР нагадали, що вже повідомлялося про підготовку у Росії нової хвилі мобілізації. «При цьому наголошувалося, що головний акцент робитиметься на кількості, а не якості мобілізованих людей та наданої їм техніки. На екіпірування та первинну підготовку поповнення піде близько двох місяців», — наголошується в повідомленні розвідки.
 
Версія Кремля
 
Кремль назвав «інформаційною диверсією» повідомлення Києва про заборону виїзду із Росії чоловіків призовного віку.
 
«Це звичайна інформаційна «качка», інформаційна диверсія, скажімо так», — сказав речник президента РФ Дмитро Пєсков.
 
Кремль та російські військові неодноразово заявляли, що друга хвиля мобілізації для війни з Україною не планується.
 
Російський правозахисник Павло Чиков повідомив, що у «деяких телеграм-каналах» напередодні почали з’являтися «нібито накази ФСБ від 5 та 6 січня» та інформація про закриття кордонів у зв’язку з мобілізацією.
 
«Ця інформація не відповідає дійсності. Якби кордони закрилися, про це одразу стало б відомо. Накази оформлені неналежним чином, хоч і схожі на оригінальні», — стверджує Чиков.
 
Гори військкомат
 
Тим не менш, у Росії продовжують активно підпалювати військкомати. Напередодні у селищі Магдагачі Амурської області РФ невідомий розбив вікно та кинув усередину будівлі військкомату пляшку із запальною сумішшю.
 
«Напад зазнав військового комісаріату на вулиці Максима Горького в селищі Магдагачі. Вночі хтось підійшов до будівлі, розбив вікно і кинув усередину імовірно пляшку з легкозаймистою рідиною. Загорілася віконна рама.
 
Сторож будівлі викликав пожежників і рятувальники змогли швидко впоратися з вогнем, який на той момент вже перейшов на кабінети. Паліїв поки не знайшли», — повідомили російські телеграм-канали.
 
А в селі Івантіївка Саратовської області Росії військкомат підпалив колишній депутат Єдиної Росії Данило Акімов. Він запалив і кинув пластикову пляшку з бензином та олією до кабінету чергового. В результаті було сильно пошкоджено кабінет.
 
У Братську Іркутської області в ніч проти 9 січня теж підпалили військкомат. Невідомі кинули у будівлю пляшку із запальною сумішшю.
 
 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net