З явилися подробиці про затриману у Словенії пару російських шпигунів

Велика сума готівки, знайдена під час обшуку, може вказувати, що в обов’язки пари входила оплата російських неформальних агентів.

 
У Словенії за підозрою у шпигунстві було затримано подружжя, нібито вихідців з Аргентини, які насправді виявилися так званими «нелегалами» російської Служби зовнішньої розвідки, повідомляє Guardian.
 
Повідомляється, що «Марія Маєр» (MariaMayer) та «Людвіг Гіш» (LudwigGisch) з двома маленькими дітьми приїхали з Аргентини та оселилися у столиці Словенії Любляни у 2017 році. Маєр відкрила художню онлайн-галерею «5’14 gallery», а Гіш керував ІТ-стартапом DSM&IT. Люди, які з ними контактували, говорили про них як про «звичайну» та «доброзичливу» родину.
 
Пару було затримано в результаті «однієї з найтаємніших і добре скоординованих поліцейських і розвідувальних операцій у новітній історії Словенії», а дітей віддали під соціальну опіку. Під час обшуку було виявлено «величезну» суму готівки — її підрахунок зайняв кілька годин.
 
«Наприкінці січня словенські ЗМІ повідомили про арешти, пов’язавши цю пару з російською розвідкою. Джерела в Любляні повідомили Guardian цього тижня, що «Марія та Людвіг» насправді були елітними російськими шпигунами, відомими як «нелегали». Арешти пройшли після того, як Словенія отримала наведення від іноземної розвідки», — йдеться у публікації.
 
Повідомляється, що міністр закордонних справ Словенії Таня Файон підтвердила ці заяви, повідомивши журналістам, що заарештована пара насправді була громадянами Росії, а не Аргентини.
 
Як зазначає Guardian, на відміну від «легальних» російських розвідників, які маскуються під дипломатів, «нелегали» діють без будь-яких видимих зв’язків із Москвою, вони вміло видають себе за іноземців і схожі на добропорядні сім’ї мігрантів, а їхні діти не знають, що батьки – росіяни.
 
«Якщо пара справді є «нелегалами» СЗР, то це буде перший подібний випадок, який став публічним з 2010 року, коли ФБР затримало групу з 10 осіб у США з наведення «крота» в російській розвідці», — йдеться у публікації.
 
Одне з джерел також повідомило Guardian, що в неофіційних розмовах після арешту «Маєр» і «Гіша» «Москва швидко погодилася з тим, що ця пара була співробітниками розвідки». За словами джерела, між Москвою та західними країнами ведуться кулуарні переговори про їх обмін на людину або людей, які зараз перебувають у в’язницях у Росії.
 
Повідомляється, що основна частина діяльності викритих нелегалів відбувалася не в Словенії, а велика сума готівки, знайдена під час обшуку, може вказувати на те, що до обов’язків пари входила також оплата російських неформальних агентів або інформаторів (вони часто подорожували нібито в робочих цілях); є ознаки того, що заарештоване в Словенії подружжя «могло бути частиною ширшої нелегальної мережі СЗР».
 
Наголошується, що йдеться про Марію Цаллу (MariaTsalla), яка видавала себе за грецьку репатріантку, а насправді була «нелегалом» російської СЗР на ім’я Ірина та володіла магазином в’язального приладдя в Афінах і вела свій фотоблог. Вона залишила Грецію 5 січня, сказавши друзям, що їде у відпустку і хоче «купити пряжу для свого магазину». Наприкінці січня вона написала співробітнику свого магазину, що у її житті сталося «щось важливе», і вона не повернеться.
 
Нагадаємо, у Словенії затримали двох шпигунів РФ. Двоє російських агентів із громадянством однієї з американських країн (принаймні один із них має аргентинське громадянство) працювали під фальшивими іменами.
 
Словенія відмовилася визнати Росію державою-спонсором тероризму
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net