Євросоюз має намір розморозити частину активів банків РФ — Reuters

Європейські лідери на тлі критики африканських лідерів через нібито негативний вплив санкцій на торгівлю вирішили вивільнити частину коштів банківських установ Росії.

Європейський Союз внесе поправки до своїх санкцій щодо Росії. Зокрема, планується розморозити частину коштів найбільших банків РФ, які можуть знадобитися у світовій торгівлі продуктами харчування та добривами, повідомляє Reuters у вівторок, 19 липня.

Цей крок було зроблено на тлі критики з боку африканських лідерів щодо негативного впливу санкцій на торгівлю. Вони запевняють, що санкції нібито посилили дефіцит, спричинений головним чином вторгненням Росії в Україну та блокадою нею українських портів у Чорному морі.

Країни ЄС, після ухвалення регламенту, зможуть розморозити раніше заблоковані економічні ресурси, що належать найбільшим російським кредиторам ВТБ, Радкомбанку, Новікомбанку, Банку Відкриття, ВЕБу, Промзв’язку банку та Банку Росії.

Відповідно до нових санкцій, які будуть прийняті в середу, Сбербанк, найбільший банк Росії, також піддасться заморожуванню своїх активів, за винятком ресурсів, необхідних для торгівлі продуктами харчування.

У проекті документа сказано, що активи можуть розморозити «після того, як буде встановлено, що такі кошти чи економічні ресурси необхідні для закупівлі, імпорту чи транспортування сільськогосподарської та харчової продукції, включаючи пшеницю та добрива».

ЄС також планує полегшити експорт продуктів харчування з російських портів, які трейдери припинили обслуговувати після санкцій ЄС, незважаючи на заходи, які прямо виключають експорт продуктів харчування, сказав чиновник.

ЄС разом із США, Великобританією та іншими країнами ввів широкі санкції проти Росії після її вторгнення в Україну 24 лютого.

Євросоюз відключив найбільший російський банк Сбербанк, а також Россільгоспбанк і Московський кредитний банк від міжбанківської системи SWIFT.

Раніше повідомлялося, що від SWIFT було відключено сім російських банків: ВТБ, Відкриття, Новікомбанк, Промзв’язокбанк, Росія, Радкомбанк та ВЕБ (Зовнішекономбанк).


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net