Євросоюз готується обмежити споживання газу

У ЄС не виключають виникнення катастрофічної ситуації з постачанням газом, тому Єврокомісія розробила план обмеженого споживання блакитного палива.

 
Єврокомісія готує план обмеженого споживання газу для країн Європейського Союзу (ЄС). Його використають у разі, якщо країни-члени матимуть катастрофічний дефіцит «блакитного» палива. Про це у вівторок, 19 липня, повідомляє Politico з посиланням на дипломатичні джерела в ЄС.
 
За словами дипломатів, цю пропозицію планують внести поряд із планом заощадження газу на зимові місяці.
 
У разі надзвичайної ситуації, наприклад цілковитого припинення постачання газу з Росії, Єврокомісія зможе запровадити обов’язкові для виконання обмеження споживання газу.
 
На сьогодні російський Газпром повністю зупинив чи обмежив постачання у 12 країн ЄС. Також є побоювання, що РФ не відновить постачання по Північному потоку-1 після десятиденної перерви для виконання планових технічних робіт.
 
План обмеженого споживання визначає, що кваліфікованою більшістю на рівні ЄС має бути ухвалено рішення. Це означає, що окрема країна не зможе його заблокувати. Єврокомісія має можливість запустити надзвичайні заходи за власним рішенням або на запит як мінімум двох країн.
 
Нагадаємо, у Міненергетики України заявили, що Росія використовує постачання природного газу для тиску на Європу. Але сховища незабаром буде заповнено, і тому росіянам доведеться просто спалювати власний газ.
 
Крім того, за підсумками 2022 року частка газу РФ у Європі може стати мінімальною за 20 років. Росія зможе задовольнити потреби ЄС у газі тільки на 20%.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

За матеріалами:

Источник: korrespondent.net