Європарламент ухвалив резолюцію до річниці війни

Євродепутати закликали світову спільноту поставити Україні всі без винятку види озброєння для відбиття агресії Росії.

 
 
 
 
Європарламент переважною більшістю голосів ухвалив резолюцію з приводу першої річниці повномасштабної військової агресії Росії проти України, яка почалася 24 лютого 2022 року. Про це повідомляють на сайті ЄП у четвер, 16 лютого.
 
 

 
Під час пленарного засідання у Страсбурзі за документ проголосували 444 євродепутати, проти – 26, утрималися 37.
 
«ЄП вважає, що результат війни і позиція світової спільноти відіграватимуть вирішальну роль у майбутніх діях інших авторитарних режимів, які уважно спостерігатимуть за перебігом війни; наголошує, що головною метою України є перемога у війні проти Росії, яку вона розуміє як свою спроможність витіснити всі сили Росії, її ставлеників та союзників з міжнародно визнаної території України; вважає, що цю мету можна досягти лише завдяки безперервному, сталому та неухильному зростанню постачань в Україну усіх без винятку видів озброєння», – сказано в резолюції.
 
У зв’язку з цим Європарламент закликав країни ЄС, США, Велику Британію та Канаду якнайшвидше виконати свої зобов’язання щодо забезпечення України сучасними бойовими танками.
 
Також євродепутати наголошують на важливості підтримання тісної координації та єдності союзників України під час аналізу критичних запитів української влади на важке озброєння та передові системи ППО; закликають серйозно розглянути питання постачання Україні західних винищувачів, гелікоптерів та відповідних ракетних систем, а також питання істотного збільшення постачань боєприпасів.
 
ЄП підтвердив свою підтримку щодо надання військової допомоги Україні доти, доки це буде необхідно, і знову звернувся до держав-членів істотно збільшити і прискорити їхню військову підтримку, щоб «не тільки дозволити Україні захищатися від атак Росії, а й дати їй можливість відновити повний контроль над усією її міжнародно визнаною територією».
 
Європарламент також зажадав від Росії «назавжди припинити порушувати і погрожувати порушити суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України чи інших сусідніх країн».
 
«Російська агресія не обмежується Україною, оскільки вона чинить згубний вплив на безпеку й економіку всіх країн Східного партнерства ЄС, зокрема Республіки Молдова», – зазначили депутати ЄП.
 
Вони висловили глибокі співчуття сім’ям і близьким мужніх захисників, які віддали свої життя на захист України, і закликали до постійної та посиленої підтримки з боку ЄС та його держав-членів для лікування та реабілітації поранених захисників України.
 
Раніше ЗМІ повідомили, що США мають намір надати Україні новий пакет фінансової допомоги в розмірі $10 млрд, а також ввести нові санкції проти Росії.
 
Швеція «швидко» передасть Україні самохідки Archer
 
 
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетОчільниця Херсона: люди залишають місто, але життя триває

Екс-президент ФРН Ґаук: Україна — явна жертва агресії РФ

Половина українців вважають НАТО найкращою гарантією безпеки

Источник: korrespondent.net