Європарламент схвалив трибунал Путіну і Лукашенку

Володимир Путін, Олександр Лукашенко та інші вищі керівники Росії та Білорусі мають бути притягнуті до відповідальності, вважають євродепутати.

 
Європейський парламент більшістю голосів ухвалив резолюцію на підтримку дії зі створення міжнародного трибуналу для розслідування злочинів країни-агресора Росії та Білорусі включно з їхнім вищим керівництвом. Про це повідомляє сайт Європарламенту у четвер, 19 січня.
 
 

 
За цей документ проголосували 472 євродепутати, проти – лише 19, утрималися 33 політики.
 
«Парламент заявляє, що звірства, вчинені російськими військами у Бучі, Ірпені і багатьох інших українських містах, свідчать про жорстокість війни і підкреслюють важливість скоординованих міжнародних дій для притягнення винних до відповідальності відповідно до міжнародного права. Депутати Європарламенту закликають ЄС у тісній співпраці з Україною та світовою спільнотою домагатися створення спеціального міжнародного трибуналу для судового переслідування політичного і військового керівництва Росії і її союзників», – йдеться у повідомленні.
 
Депутати Європарламенту стверджують, що створення трибуналу заповнить вакуум у міжнародному кримінальному правосудді і доповнить слідчі зусилля Міжнародного кримінального суду, оскільки наразі він не може розслідувати злочин агресії, коли вона стосується України.
 
Зазначаючи, що точні умови і склад спеціального трибуналу ще належить визначити, депутати Європарламенту наголошують, що він повинен мати юрисдикцію для розслідування не тільки дій Володимира Путіна і політичного і військового керівництва Росії, а й Олександра Лукашенка і його поплічників у Білорусі.
 
Вони також підкреслюють, що підготовча робота ЄС задля створення спеціального трибуналу має початися негайно і має бути зосереджена на створенні механізмів для суду у співпраці з Україною. Українські і міжнародні органи мають отримати підтримку у забезпеченні доказів, які будуть використовуватися у майбутньому.
 
«Парламент твердо переконаний, що створення спеціального трибуналу надішле дуже чіткий сигнал як російському суспільству, так і світовій спільноті про те, що президент Путін і керівництво Росії в цілому можуть бути засуджені за злочин агресії в Україні. Члени Європарламенту наголошують, що для Російської Федерації під керівництвом Путіна більше неможливо повернутися до звичних справ із Заходом», – зазначено у повідомленні.
 
Раніше президент Володимир Зеленський закликав Європарламент створити спецтрибунал для Росії.
 
Також повідомлялося, що у США вважають, що Росію має бути притягнуто до відповідальності за злочини проти України, і наразі відпрацьовують ініціативу зі створення спецтрибуналу.
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетНАТО: більше ніж два відсотки ВВП на оборону?

Тихановська: Не можна допустити втягування Білорусі у війну

Сюжет«Масове вбивство у Дніпрі»: ЄП — за нові санкції проти РФ

СюжетВоєнні будні жителів Бахмута — репортаж

Источник: korrespondent.net