Європарламент про Білорусь: Лукашенко продав більшу частину суверенітету

Євродепутати закликали міжнародну спільноту «виявити твердість у здійсненні санкцій проти нелегітимного режиму Лукашенка».

 
Нинішня Білорусь дедалі більше схожа на «російську військову зону». Про це йдеться в заяві Європарламенту до другої річниці президентських виборів у Білорусі, оприлюдненій у вівторок, 9 серпня.
 

 
«Боляче бачити, що відтоді народ Білорусі зазнає систематичних репресій у їхніх гірших формах», – йдеться у документі.
 
Вказано, що нинішній «режим пригнічує вираження будь-яких критичних голосів» у той час, як формальний білоруський лідер Олександр Лукашенко «продав більшу частину суверенітету своєї країни кремлівським спонсорам», – як наслідок, Білорусь дедалі більше схожа на «російську військову зону, діючи як співучасник жахливої ​​агресивної війни Кремля проти України – це проти волі білоруського народу» .
 
«Останні події показують, що боротьба проти нелегітимного, небезпечного режиму Лукашенка – це не лише внутрішня справа білорусів: це і наша турбота, оскільки це є явною загрозою для всього нашого континенту», – зазначено в заяві.
 
Як приклад євродепутати навели міграційну кризу на кордоні Білорусі з країнами ЄС та примусову посадку літака авіакомпанії Ryanair у Мінську.
 
Також зазначено, що в Білорусі зараз майже 1300 політв’язнів, деякі потрапили за ґрати, будучи неповнолітніми. Під вартою наразі утримуються 30 журналістів. Близько 900 неурядових організацій, як і незалежні профспілки, було ліквідовано або перебувають на стадії ліквідації, а 60 адвокатів позбавлені ліцензій.
 
Європарламент закликав білоруську владу «негайно і беззастережно звільнити та зняти всі звинувачення з усіх політичних в’язнів та осіб, які зазнали довільного затримання, і вимагає негайного припинення насильства та репресій».
 
Євродепутати також закликали міжнародну спільноту «виявити твердість у здійсненні санкцій проти нелегітимного режиму Лукашенка», оскільки «мужній народ Білорусі є частиною нашої європейської родини».
 
Раніше повідомлялося, що у Білорусі польську журналістку засудили до п’яти років ув’язнення. Ірину Слауникову звинуватили у «створенні екстремістського формування». Закритий процес тривав понад місяць.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net