Європарламент підтримав безвізовий режим із Косовом

Країна останньою у регіоні Західних Балкан отримає безвіз із Шенгенською зоною. Він набуде чинності не пізніше як 2024 року.

 
Європарламент у вівторок, 18 квітня, схвалив угоду про безвізовий режим із Косовом. Про це повідомила прес-служба законодавчого органу ЄС.
 
Зазначається, що громадянам Косова буде дозволено подорожувати до ЄС, а громадянам ЄС — у Косово без оформлення віз строком до 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду.
 
Безвізовий режим почне діяти з моменту набуття чинності Європейською системою інформації та авторизації подорожей (ETIAS) або з 1 січня 2024 року, залежно від того, що настане раніше.
 
У середу, 19 квітня, відповідний акт буде підписано у Страсбурзі президентом Європейського парламенту Робертою Метсолою та Швецією, яка головує у Раді ЄС.
 
У ЄП нагадали, що Косово є потенційним кандидатом на вступ до Євросоюзу та в односторонньому порядку проголосило свою незалежність у лютому 2008 року. Наразі його незалежність не визнають п’ять країн-членів ЄС (Кіпр, Греція, Румунія, Словаччина та Іспанія).
 
Європейський парламент підтримував лібералізацію візового режиму з Косовом з 2016 року, після того, як Єврокомісія заявила, що Косово відповідає критеріям дорожньої карти.
 
Наразі Косово залишається єдиною країною у регіоні Західних Балкан, яка не користується безвізовим режимом для короткострокового перебування у Шенгенській зоні.
 
Нагадаємо, у грудні минулого року Єврокомісія подала звіт про вимоги щодо безвізу.
 
Україна та ЄС продовжили «транспортний безвіз»
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net