Європарламент більше не вважає Угорщину повноправною демократією

Ситуація погіршилася настільки, що Угорщина перетворилася на «електоральну автократію», вважають євродепутати.

 
Угорщина більше не може вважатися повноцінною демократією. Європарламент засудив навмисні і систематичні зусилля нинішнього угорського уряду щодо підриву європейських цінностей. Про це повідомляє сайт ЄП у четвер, 15 вересня.
 
 

 
«Відсутність рішучих дій ЄС сприяла виникненню «гібридного режиму виборчої автократії», тобто конституційної системи, у якій відбуваються вибори, але відсутня повага до демократичних норм і стандартів», – йдеться у повідомленні.
 
Документ, ухвалений сьогодні 433 голосами «за», 123 «проти» та 28 утрималися, ґрунтується на звіті, за допомогою якого Європарламент запустив процедуру в рамках статті 7 у 2018 році, щоб зробити огляд подій у 12 сферах, що викликають занепокоєння парламенту.
 
«Висновки цього звіту є чіткими й безповоротними: Угорщина не є демократією. Парламенту було, як ніколи, актуально прийняти таку позицію, враховуючи тривожні темпи, з якими верховенство права відступає в Угорщині», – сказала доповідачка Європарламенту про ситуацію в Угорщині Гвендолін Дельбос-Корфильд.
 
Європарламент висловив жаль із приводу неспроможності Ради ЄС досягти значного прогресу у боротьбі з відходом Угорщини від демократії та заявив, що подальше зволікання означатиме порушення принципу верховенства права самою Радою.
 
Депутати Європарламенту закликали Єврокомісію повною мірою використовувати всі інструменти, які вона має в розпорядженні, і, зокрема, обмежувати фінансування Угорщини з бюджету ЄС.
 
Напередодні СМІ повідомили, що Євросоюз готовий скоротити фінансування Угорщини. Як причину було вказано корупцію в уряді Віктора Орбана.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net