Єврокомісія оприлюднила план боротьби з енергокризою

Заходи мають набути чинності не пізніше 1 грудня 2022 року та діятимуть до кінця березня 2023 року.

Європейська комісія в середу, 14 вересня, опублікувала план стабілізації ринку електроенергії з тимчасовими надзвичайними заходами, покликаними подолати наслідки різкого зростання цін. Про це повідомляється на сайті Єврокомісії.

Зазначається, що ці заходи мають набути чинності не пізніше 1 грудня 2022 року та діятимуть до кінця березня 2023 року.
 
Єврокомісія пропонує зменшити споживання електроенергії на 5% протягом трьох-чотирьох пікових годин на добу з метою знизити загальне споживання на 10% до 31 березня 2023 року, що заощадить Європі 1,2 млрд кубометрів газу протягом зими.
 
Також пропонується обмежити доходи електрогенерації, що працює на відновлюваних джерелах енергії, ядерному паливі, бурому вугіллі. Вони отримуватимуть від продажу електроенергії не більше 180 євро за МВт-годину, а решту забиратимуть уряди держав-членів ЄС. За прогнозом Єврокомісії, йтиметься про 117 млрд євро, які можна буде використати для субсидій кінцевим споживачам.
 
Крім того, план боротьби з енергокризою передбачає встановлення тимчасового податку на прибуток нафтогазових, вугільних та нафтопереробних компаній, якщо він за підсумками 2022 року перевищить більш ніж на 20% середній прибуток за попередні три роки зі ставкою не менше ніж 33%. Це може дати ще 25 мільярдів євро.
 
Пропозицій щодо обмеження цін на імпортний газ немає.
 
Раніше повідомлялося, що в ЄС вперше вводять обов’язкові цілі щодо скорочення попиту на споживання електроенергії та встановлюють «межу доходу» для енергетичних компаній, які отримують надприбутки від енергетичної кризи.
 
Нагадаємо, що Єврокомісія закликає країни співдружності збільшити закупівлю електроенергії в України.
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net