Єврокомісар прогнозує продовження заборони торгівлі українськими зерновими

Діє постанова ЄС, яка забороняє вільне ввезення українських зернових та олійних до Польщі, Словаччини, Болгарії, Угорщини та Румунії, проте дозволено їх транзит територією цих країн.

Комісар ЄС з питань сільського господарства Януш Войцеховський заявив, що ЄС після 5 червня погодиться на продовження дії регламенту, що забороняє вільну торгівлю пшеницею, кукурудзою, ріпаком і соняшником з України в п’яти східноєвропейських країнах. Про це він сказав в ефірі Radio Zet.

За словами Войцеховського, з 2 травня до 5 червня діє постанова ЄС, яка забороняє вільне ввезення українських зернових та олійних до Польщі, Словаччини, Болгарії, Угорщини та Румунії, проте дозволено їх транзит територією цих країн. Водночас заборона поширюється лише на «найбільш чутливі продукти», які імпортували в надлишку.

Він зазначив, що у списку продуктів, які п’ять країн пропонували до заборони, є ще кілька позицій, що імпортували в надлишку, але наразі на ринку, зокрема Польщі, будь-яких перебоїв через них не спостерігається.

«Наприклад, була проблема з медом. Ми перевірили дані, виявилося, що 2022 року до Польщі надійшло менше меду, ніж 2021 року, до війни», — заявив єврокомісар.

Стосовно питання з м’ясом птиці, то, можливо, буде застосовано застереження про безпеку.

«Європейська комісія аналізує ринок і залежно від результатів цього аналізу може ухвалити рішення про запровадження імпортних квот», — сказав єврокомісар, додавши, що до лібералізації торгівлі імпортна квота для України становила 90 тис. тонн м’яса птиці.

«Тепер, однак, цей імпорт з України збільшився на 80% по ЄС, що є суттєвим зростанням», — наголосив Войцеховський.

За його словами, польські фермери, які нині продають зерно, можуть скористатися держдопомогою й субсидіями. Попит на зерно є, однак залишається проблема низької ціни на нього.

Єврокомісар вважає, що економіка Польщі дуже виграє від лібералізації торгівлі з Україною.

«10 млрд євро — це вартість польського експорту в Україну 2022 року, тобто третина експорту ЄС. Імпорт становить шість млрд евро, а чотири млрд євро — профіцит», — сказав він.

Нагадаємо, ЄК схвалила програму підтримки польських аграріїв на €435 млн

В НБУ підрахували можливі збитки від проблем з експортом аграрної продукції

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net