ЄС запроваджує часткове ембарго на нафту з Росії

Також Брюссель вирішив відключити російський Сбербанк від міжнародної системи передачі фінансових повідомлень SWIFT.
Лідери країн Євросоюзу у понеділок, 30 травня, погодили шостий пакет санкцій проти Росії за її вторгнення в Україну, зокрема домовилися запровадити ембарго на імпорт двох третин російської нафти. Про це голова Євроради Шарль Мішель написав у Twitter.
«Угода про заборону експорту російської нафти до ЄС. Вона покриває понад дві третини імпорту нафти з Росії, скорочуючи величезне джерело фінансування її військової машини. Максимальний тиск на Росію з метою припинення війни», — йдеться у повідомленні.
Крім того, в ЄС вирішили відключити російський Сбербанк від міжнародної системи передачі фінансових повідомлень SWIFT і запровадили заборону на мовлення в Європі ще трьох російських телеканалів.
«Цей пакет санкцій включає й інші жорсткі заходи: відключення від SWIFT найбільшого російського банку Сбербанк, заборону ще трьох російських державних мовників і накладення санкцій на осіб, відповідальних за військові злочини в Україні», — додав Мішель.
У свою чергу глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн уточнила, що завдяки цьому пакету санкцій імпорт нафти з Росії до ЄС скоротиться на 90% до кінця року.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський під час звернення до Євроради 30 травня заявив, що з моменту запровадження попереднього пакета антиросійських санкцій пройшло вже 52 дні, за які країна-терорист вбила в Україні ще 74 дітей.
ЗМІ дізналися про ще один виняток щодо санкцій ЄС для Росії
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Читайте Korrespondent.net в Google News
Санкції проти Росії
Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС
США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії
Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму
Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»
Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії
Источник: korrespondent.net