ЄС відклав введення оплати за дозвіл на поїздки за безвізом

Єврокомісія перенесла на кінець 2023 року запровадження системи ETIAS, яка передбачає, що туристам із безвізових країн потрібно збір 7 євро кожні три роки.

 
Європейська комісія відклала запуск системи ETIAS. Вона передбачає, що туристам із безвізових країн треба сплачувати збір у 7 євро раз на три роки для авторизації своїх поїздок, повідомляє Euronews.
 
Після запуску та після перехідного періоду в’їзд українців до ЄС за біометричним паспортом буде можливий за умови попередньої реєстрації (авторизації) у новій системі.
 
Авторизація буде платною – 7 євро – і діятиме три роки, під час яких повторна реєстрація для поїздок не потрібна.
 
В ЄС наголошують, що реєстрація не є аналогом візи, оскільки не потребує підтвердження мети в’їзду або надання супровідних документів – підтвердження доходів, статусу тощо.
 
Крім того, заявка не вимагає відвідування візового центру, проводиться онлайн, а в переважній більшості випадків авторизацію буде надано автоматично, протягом лічені секунди або хвилини. Йдеться про заповнення анкети-опитувальника.
 
Єврокомісія оцінює час, необхідний для першого заповнення анкети, на 20 хвилин.
 
Нагадаємо, біженці з України отримали право на перетин кордонів ЄС з електронним документом Diia.pl. Він дозволяє пересуватися Шенгенською зоною протягом 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду.
 
Крім того, у Єврокомісії заявили, що повномасштабне вторгнення Росії не несе ризиків припинення безвізового режиму між Україною та Євросоюзом.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net