ЄС планує передати Україні спільно закуплені боєприпаси — ЗМІ

Країни Європейського Союзу закупили боєприпаси та планують передати їх Києву найближчими тижнями.

Практично всі країни Євросоюзу погодили розроблений у Брюсселі план швидкого забезпечення дефіцитними артилерійськими боєприпасами України. Їх планують передати протягом кількох тижнів. Про це повідомляє Financial Times із посиланням на співрозмовників у ЄС.

Усі країни Євросоюзу, окрім Данії, та Норвегія приєдналися до проекту, який передбачає спільні закупівлі амуніції. «Я думаю, що це відбудеться швидко, дуже швидко. Думаю, що йдеться про питання днів, тижнів, а не місяців», — додало джерело.

План обговорили у четвер, 2 березня, із постійними представниками держав ЄС у Брюсселі. Він передбачає виділення 1 мільярда євро з Європейського фонду миру, який використовується для відшкодування витрат на закупівлю озброєнь.

Після цього оборонне відомство Євросоюзу «проведе прискорену процедуру прямих переговорів із низкою ключових промислових постачальників у Європі».

У короткостроковій перспективі державам ЄС відшкодують до 90% від вартості боєприпасів. Потім рівень відшкодування поступово знижуватиметься до середнього поточного показника — близько 40%.

Міністри оборони ЄС доопрацюють план наступного тижня перед зустріччю лідерів блоку 23-24 березня.

Зменшення запасів боєприпасів викликає велике занепокоєння в ЄС, оскільки з української та російської сторін їх щодня витрачається десятки тисяч.

Незважаючи на те, що Україна використовує більш ефективні боєприпаси, все одно вони витрачаються швидше, ніж Європа здатна виробляти.

Нині США та ЄС намагаються збільшити виробництво як для постачання Україні, так і для поповнення власних запасів.

Зазначимо, що у Білому домі анонсували новий пакет зброї Україні, про який буде оголошено у п’ятницю, проте його сума не називалася.

Різна допомога США Україні склала близько $50 млрд — міністр


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетОчільниця Херсона: люди залишають місто, але життя триває

Екс-президент ФРН Ґаук: Україна — явна жертва агресії РФ

Половина українців вважають НАТО найкращою гарантією безпеки

Источник: korrespondent.net